Pelmel
6
/
10
Přehled fotografií
Zavřít
Mají mít hudební legendy pomníčky? Kdy je ta správná chvíle? Pamětní destička na londýnské budově, kde v 90. letech hráli Orbital, působí trochu předčasně. Naopak to, že byt Jimiho Hendrixe (taktéž v Londýně) se otevře coby muzeum, má jakousi logiku, po těch letech.
|
Zdroj: Profimedia.cz
Fetujeme, sexujeme a řešíme mezidruhové vztahy
|
Zdroj: Profimedia.cz
Nejdřív umřel a pak vydal album. Marketing jedenadvacátého století je drsný. Pokud ale nejste David Bowie, může mít happy end. Když jsme na Facebooku objevili informaci o smrti Buda Spencera (toho, jak je Šimon nebo Matouš – kdo si to má pamatovat), začali jsme chystat nekrolog. Na internetu jsme ale místo potvrzení smutné zprávy našli „jen“ článek o tom, že šestaosmdesátiletý (!) herec právě vydává své první album. A mimochodem – ta deska je překvapivě příjemná.
|
Zdroj: Profimedia.cz
Výročí 16. ÚNORA 1991 Když Bart Simpson zpíval blues Rádi bychom připomenuli čtvrtstoletí od jednoho popkulturního mezníku, malého, ale pěkného. Šestnáctého února před 25 lety se v čele anglické hitparády usadil singl Do The Bartman z alba The Simpsons Sings The Blues, prvního „vedlejšího produktu“ tehdy rok a čtvrt starého seriálu. Proč ne v té americké, když Simpsonovi pocházeli ze Států? Tam totiž písnička na singlu nikdy oficiálně nevyšla.
|
Zdroj: Profimedia.cz
Vídeňská Rusalka v obýváku Vyrazit do Vídně na operu může být finančně náročné. Tedy pokud se člověk nespokojí s místy k stání. Nicméně Vídeňská státní opera nabízí ještě jednu možnost – za 14 eur se z domova přes staatsoperlive.com jednoduše připojit ke streamingu vybraných živých představení. Ve čtvrtek 18. února takhle odvysílá Dvořákovu Rusalku. Jedná se o dva roky starou inscenaci, předtím se Rusalka ve Vídni naposledy hrála na přelomu osmdesátých a devadesátých let s Gabrielou Beňačkovou a dirigentem Václavem Neumannem. Teď zpívá nešťastnou vodní vílu bulharská sopranistka Krasimira Stojanovová, ovšem taktovky se opět chopí Čech – šanci dostal náš mladý dirigent Tomáš Netopil. Fandit mu lze tedy i z obýváku.
|
Zdroj: Profimedia.cz
Račte zpátky! Sezóna docela vydařených comebacků pokračuje: Po Massive Attack zaujali posluchače The Cult s povedenou deskou Hidden City: je temná, plná atmosféry a energie – a nezní páprdovsky. Po 20 letech se mimochodem má vrátit i dívčí kapela Belly.
|
Zdroj: Profimedia.cz
Tu kytáru jsem rozbil kvůli tobě, Quentine… Zahrát si v Tarantinově filmu není žádný med. Když jste člověk, může vám někdo vystřelit mozek z hlavy, a když jste kytara, někdo vás možná rozfláká na drobné zvukomalebné třísky. Ale všechno je to jenom jako, ne? Všechno ne. Vzpomínáte si na tu kytaru, kterou ve filmu Osm hrozných vytrhne Kurt Russell z ruky Jennifer Jason Leighové a za malou chvíli ji promění v dřevěnou drť? Nějakou dobu po premiéře filmu vyšlo najevo, že ta kytara pocházela ze 70. let devatenáctého století a měla naprosto nevyčíslitelnou hodnotu. Martin Guitar Museum, z jehož sbírky pocházela, se po incidentu zařeklo, že už NIKDY NIKOMU NIC nepůjčí. A Kurt Russell si teď může brnkat tak akorát na spodní ret.
|
Zdroj: Profimedia.cz
Holka z Mamonu ve Studiu Hrdinů Nad Sjónovým textem Skugga Baldur (česky Stín stínu) se sešly režisérka a scénografka Kamila Polívková s herečkou Terezou Hofovou (v seriálu Mamon si vystřihla pokřivenou prokurátorku) a připravily, jak říká šéf oceňovaného Studia Hrdinů Jan Horák: „Propojení tradiční islandské vypravěčské linie s evropskou divadelní tradicí.“ Autor předlohy Sjón, vlastním jménem Sigurjón Birgir Sigurđsson, jeden z nejosobitějších severských spisovatelů dneška, zároveň patří již od dob skupiny Sugarcubes k dvorním textařům zpěvačky Björk. Hrát se začína mezi 26. a 28. únorem ve Studiu Hrdinů.
|
Zdroj: Profimedia.cz
Muž, který stvořil Mouchu Po úspěchu výstavy Tima Burtona přichází Galerie hlavního města Prahy s dalším výstavním projektem představujícím tvorbu světově významného filmového režiséra. Letos padl výběr na Davida Cronenberga, jehož surrealistické vize stály u zrodu jeho hororů a sci-fi filmů. Připomenout si tak určitě budeme moci scény z filmů Moucha, Nahý oběd nebo Dějiny násilí. Výstava v Domě U kamenného zvonu, jež se rozhodně stane událostí sezóny, bude otevřena až do poloviny července.
|
Zdroj: Profimedia.cz
Když události „nabírají fofr“ „Bebgororoti vytáhnul z brašny nůž a tapíra zboural, zatímco ostatní se jenom bavili a dělali fórky. Bebgororoti vzal droby do teplejch a vydal se k tůni řádně proprat játra – načež události nabraly dost zvláštní fofr. Zatímco pral střeva, ostatní si mezi sebou rozdělili flaksy a Bebgororotimu nenechali ani rozvrzanou chrupavku.“ Skousne-li ctěný čtenář svérázný styl a vskutku svébytná pravopisná řešení Víta Kremličky, jeho líčení bájí a pověstí „amerykánských Yndův“ si dost možná zamiluje. Amazonské Medy, soubor (z velké části) smyšlených mýtů přírodních národů Jižní Ameriky, jsou úžasně imaginativním odrazem světa minulého i současného, reálného i fantazijního. Vydejte se s pralesními lidmi na lov papoušků i marinovaných pekari.
|
Zdroj: Profimedia.cz
Zavřít