Mixér
1
/
12
Přehled fotografií
Zavřít
Peklo jménem Kameňák ještě zdaleka neřeklo poslední slovo. Legendární festival blbosti se vrací a tentokrát bude trvat o poznání déle. TV Nova totiž ohlásila první klapku „komediálního“ seriálu, jenž prý na filmovou sérii volně naváže. „Herecké hvězdy Václav Vydra, Jana Paulová, Leoš Noha, Pavel Kikinčuk a další se postarají o večery plné zábavy a dobré nálady!“ praví se v tiskové zprávě. Režie se ujal Ján Novák, autor Kameňáku 4 a tří letošních filmových premiér – Pepy, Teambuildingu a Dukátové skály. Mimochodem, teprve když sečteme hodnotící skóre všech tří snímků na fanouškovském webu CSFD, dostaneme se do zóny lehkého nadprůměru. To jen abyste věděli, na jakou „zábavu“ se připravit.
|
Zdroj: Archív
Výrok týdne: „Nejradši bych Michaela zabil kvůli těm plastickejm operacím, člověče. Vždycky to sváděl na to, že má nemocnou kůži. Kravina! Měl problém se svým vzhledem, protože jeho otec mu říkal, že je ošklivý, a zneužíval ho….“ Producent nejslavnějšího alba Michaela Jacksona Thriller Quincy Jones vzpomínal pro server Vulture na zpěvákův vztah ke svému obličeji. Mimochodem, 21. června začala v National London Portrait Gallery výstava Michael Jackson: On the Wall, otevřená při příležitosti zpěvákových nedožitých šedesátin. Jsou na ní k vidění jeho obrazy i fotografie ze soukromých i veřejných sbírek včetně prací Jacksonova dvorního fotografa Harrisona Funka.
|
Zdroj: Archív
Výročí týdne: 1. 7. 1973 SMRT KRÁLE VARHAN. Laurens Hammond byl inženýr. V roce 1935 získal patent na varhany fungující na principu aditivní syntézy (někde si to nastudujte, tady není na přednášky prostor). Měly výjimečný zvuk, zvláště v kombinaci s věrnou kamarádkou Leslie bednou. A právě ten zvuk, nepodobný jiným, přitahoval muzikanty lehkého i vážného žánru, Georgem Gershwinem a Fatsem Wallerem počínaje. Na svatý grál je pak na konci šedesátek povýšili rockeři. Jon Lord, Keith Emerson, Brian Auger, Marian Varga... Dodnes jsou chovány v úctě a hammondkoví ultras tvrdí, že napodobit jejich zvuk nějakým simulátorem je jako lízat zmrzlinu přes sklo.
|
Zdroj: Archív
Donald Trump rozčilující, inspirující. Američtí muzikanti se jeden po druhém vyjadřují k aktuální politice prezidenta Trumpa a nehumánnímu zacházení s dětmi odebíranými imigrantům. Bruce Springsteen změnil ustálený playlist svého koncertování v rámci série Springsteen on Broadway a přidal protestní píseň The Ghost of Tom Joad. Eddie Vedder prezidentovi, který „zřejmě nečte a neposlouchá muziku“, poslal svoje „fuck“ z pódia londýnského koncertu Pearl Jam (mimochodem 1. července hrají v pražské O2 areně) a Trent Reznor z Nine Inch Nails (mimochodem 30. 6. hrají na festivalu Aerodrome v Panenském Týnci) se zas v rozhovoru pro New York Times opřel do mladých popových umělců (jako příklad uvedl zpěvačku Taylor Swiftovou) za to, že se vyhýbají politickým vyjádřením, aby si náhodou neznepřátelili část fanoušků a neutrpěla tím jejich kariéra.
|
Zdroj: Archív
Hollywoodská špička se vrhá na Čarodějnice. Jestli je pravda, co z Hollywoodu píše oborový magáč Variety, oscarový Robert Zemeckis v těchto dnech podepisuje smlouvy s Warner Bros., aby pro ně režíroval adaptaci dětské knížky Roalda Dahla Čarodějnice! Ano!!! Poslední zfilmování téhle klasiky (režisérem Nicolasem Roagem roku 1990) bylo poměrně otravné a originálu značně nevěrné, ale když se teď na příběh sedmiletého Lukea, jeho babičky, jeho myšek a jeho největších nepřítelkyň s bradavicemi a košťaty vrhne (včetně scénáře a produkce) režisér Forresta Gumpa, Vánoční koledy a Polárního expresu, musí to klapnout líp. A prý si vezme na pomoc i oscarově ještě úspěšnější borce Guillerma del Tora a Alfonsa Cuaróna, takže to možná bude temné jako Faunův labyrint, nablble romantické jako Tvář vody a apokalyptické jako Potomci lidí a Gravitace…
|
Zdroj: Archív
Video týdne. Květy: Pojď s náma dál. Brněnské alternativní trio bylo osloveno produkcí filmu Na krátko a zadání znělo „pivní rock“. Jeho členové si to skladatelsky natolik užili, že je z toho zatím nejlepší hudební parodie tohoto roku a možný kandidát na hit rockových rádií. Nejen vizuálně dotažený klip vše posouvá ještě o stupeň výš.
|
Zdroj: Archív
Poslední úder D. J. Fontany. Legendární americký bubeník, jenž nakopal zadek největším hitům Elvise Presleyho, zemřel 13. června ve Shreveportu v Louisianě. Pokud by někdo náhodou nevěděl, jak do toho D. J. (vlastním jménem Dominic Joseph) uměl prásknout, nechť si laskavě pustí rock’n’rollovou klasiku Hound Dog s tím jeho kulometným sólem. Anebo Heartbreak Hotel. Nebo Don’t Be Cruel. A samozřejmě Jailhouse Rock. Jednoduchý, ale přesný. Takový byl spolutvůrce přibližně 460 Elvisových nahrávek.
|
Zdroj: Archív
Vtip týdne (PODLE MARKA DOUŠI). Mistrovství světa ve fotbale! Pro nás v Česku letos oddechová záležitost, protože naši fotbalisté na turnaji nejsou, takže se můžeme v klidu věnovat kafrání, ale také nám to umožňuje pečlivě sledovat hru, aniž bychom se v jednom kuse vymezovali proti tomu, jak jsou proti nám všichni zaujatí. Zároveň můžeme, když tedy přijmeme pohled karikaturisty ze Švýcarska Chappattého, za zbytek planety hlídat, jestli nám momentálně nehrozí invaze z vesmíru.
|
Zdroj: Archív
Henri Rousseau, Celník. I když byl kdysi v Paříži známou figurou, na jeho dílo bylo pohlíženo poněkud s rezervou a skrz prsty. Jakkoli se nám to může dnes zdát nepochopitelné, neboť jeho obrazy jsou už léta ikonické, dlouho to nevypadalo, že by se právě on mohl stát klasikem. O jeho postavení doma, ve Francii i ve světě (se zvláštním přihlédnutím k Čechám) vypráví v knize Henri Rousseau aneb Složitá Celníkova cesta do Čech Nikolaj Savický.
|
Zdroj: Archív
FOTKY V LIBERCI. V Liberecké oblastní galerii v lázních vůbec poprvé vystavují fotografie a hned je to výstava, která je v českém prostředí naprosto excelentní. Sudek, Drtikol, Funke a Rösler reprezentují meziválečnou generaci a třeba Stano a Pinkava současnost tohoto uměleckého oboru. My všichni, kteří se pokoušíme občas uhranout svět svými fotkami z mobilních telefonů na sociálních sítích, se můžeme podívat, že vyfoceno už bylo skoro všechno, a zatraceně dobře! A po výstavě ze sbírek PPF, jež je nám teď k dispozici, můžeme dumat, jestli máme ve svém snažení vůbec pokračovat.
|
Zdroj: Archív
Koncertní tečka Paula Simona. Všichni víme, jak je to s posledními koncerty a turné zasloužilých umělců, nicméně jsou i tací, kteří svá předsevzetí dodrželi. Možná bude jedním z nich i Paul Simon, který oznámil své definitivně poslední vystoupení na 22. září, kdy se prý se svými věrnými rozloučí ve Flushing Meadows Corona Parku, newyorské čtvrti Queens, odkud pochází.
|
Zdroj: Archív
Pulp Fiction v pivovaru. České pivovary objevily po hudebních festivalech další, zřejmě neméně výnosné odvětví prázdninové zábavy a houfně otvírají letní kina. Zatímco ve velkopopovickém pivovaru vsadili na českou klasiku a přímo na nádvoří nabídnou hity jako Samotáři, Tmavomodrý svět či Jedna ruka netleská (projekce každých 14 dní v sobotu od 21.30), Plzeňský Prazdroj slibuje každý prázdninový pátek promítat u Zahradního pavilónu Formanka například kultovní Pulp Fiction (už 6. 7.), Nespoutaného Djanga či Prezidenta Blaníka. Podrobnosti na webech pivovarů.
|
Zdroj: Archív
Zavřít