Pekelná jáma i krysí chrám. Dovolenkové destinace pro otrlé
1
/
9
Přehled fotografií
Zavřít
Brána do pekla, Darvaza, Turkmenistán. V roce 1971 mysleli sovětští vědci, že našli ropné pole. Místo toho se jim pod nohama propadla zem, a aby se zbavili unikajícího metanu, zapálili ho. O čtyřicet let později jáma 30 metrů hluboká a 70 metrů široká stále hoří.
|
Zdroj: Mike Moss, CC BY-ND 2.0
Jezero Roopkund v Himálaji. Ledovcová vodní plocha ukrývá 200 až 300 ostatků lidí, kteří zde podle vědců zhruba v 9. století zahynuli. Příčinou údajně bylo masivní krupobití s kroupami velikosti baseballového míčku.
|
Zdroj: Abhijeet Rane/Roopkund - Mystery Lake/Flickr/CC BY 2.0
Kosti u jezera Roopkund
|
Zdroj: Credit: Schwiki/Human Skeletons in Roopkund Lake/Wikipedia/CC BY-SA 4.0
Krysy v chrámu Karni Mata. Kdo trpí zemmifobií, tedy strachu z velkých hlodavců, si zřejmě neužije návštěvu chrámu Karni Mata ve státě Rádžasthán(Indie). Spirituální zážitek zde zprostředkovávají svaté krysy - reinkarnované "děti" Karniho Maty. A že jich má požehnaně - zhruba 20 tisíc.
|
Zdroj: By Shakti - CC BY-SA 3.0
Krysa v chrámu Karni Mata
|
Zdroj: Fulvio Spada, CC BY-SA 2.0
Isla de las Munecas - Ostrov panenek. Smutný příběh připomínají panenky, které by mohly z fleku nahradit legendární vraždící Chucky. Údajně se zde před lety utopila dívka a po její smrti se na ono místo začaly vyplavovat tyto strašidelné hračky. Na její památku je Don Julian Santana Barrera začal věšet po ostrově a povedlo se mu vytvořit tak originální památník, že na historku o mexické "Viktorce" jen tak nezapomenete.
|
Zdroj: Credit: Kevin/Flickr/ CC BY 2.0
Isla de las Munecas - Ostrov panenek
|
Zdroj: Esparta Palma/I see dead dolls/Flickr/CC BY 2.0
Křovinář ostrovní - Bothrops insularis. Na brazilský ostrov Ilha da Queimada Grande je vstup zakázán. Může za to tenhle krasavec, který tam přebývá v počtu nějakých 4000 kusů (zhruba jeden na metr čtvereční). Jeho jed totiž mimo jiné rozpouští lidskou tkáň. Ale ostrov je lidem uzavřen hlavně proto, že se jedná o kriticky ohrožený druh.
|
Zdroj: Danelo-commonswiki assumed/Eyelash Pit Viper 01/Wikipedia/CC BY 2.5
A na závěr doporučení pro Severočechy, Ostraváky a všechny, kterým se při zvýšené koncentraci kyslíku točí hlava. V Pekingu v období smogu si neoblékejte nic bílého a jako vkusný módní doplněk zvolte respirátor.
|
Zdroj: By 螺钉 (Own work) [CC BY-SA 3.0
Zavřít