Náboženský útlak se kryje za rozmanitost. Muslimky vedou kampaň proti nucenému zahalování
4
/
12
Přehled fotografií
Zavřít
Adin řekla ke své fotografii, na níž je nuceně zahalená podle islámského zvyku: „Povinný hidžáb (islámské zahalení vlasů u žen) je jedna z nejvíce ponižujících forem zneužívání lidských práv. Pokud žádáte o své nejzákladnější právo člověka – tedy vybrat si, co si obléct – a jste kvůli tomu islamofobní. Tak ať (jsem islamofobní)!“
|
Zdroj: My Stealthy Freedom
Ahoo původem z Íránu říká: „V Íránu jsem musela nosit hidžáb na veřejnosti už jako malá holka. Fotografie na průkaz totožnosti nejsou přijímány bez oficiálního hidžábu. Vlevo já jako 4letá na občance. Třikrát jsem byla zatčena v Íránu za to, že jsem neměla oficiální hidžáb. Všechny ženy si zaslouží svobodu.“
|
Zdroj: My Stealthy Freedom
Angela A. Původem z Íránu ke svým fotografiím napsala: „V Íránu jsem musela každou sekundu svého života po mých 9 letech předstírat! Předstírat, že přijímám islámskou ideologii, modlit se ve škole, plakat v ašuře, postit se v ramadánu, nosit hidžáb proti mé vůli. Nebo jinak. Bojím se islámu z důvodů, které lidé na Západě nikdy nepochopí!“
|
Zdroj: My Stealthy Freedom
Basma Nasser z Jemenu ke svým fotkám napsala: „V Jemenu jsem byla nucena nosit hidžáb v šesti letech a kolem třinácti nikáb (ještě přísnější zahalení včetně obličeje), a když jsem se rozhodla sundat nikáb, polovina rodiny mě opustila, a když jsem si sundala hidžáb a abaju (arabský ženský plášť zahalující celou postavu), přišla jsem o všechno.“
|
Zdroj: My Stealthy Freedom
Delbar Tavakoli z Íránu a dnes žijící v exilu ke své fotografii napsala: „Několikrát jsem byla obtěžována a potrestána za to, že jsem nosila ‚nevhodný‘ hidžáb. Jsem si jistá, že mnoho novinářek má stejný příběh jako já. Když sdílím svůj příběh, na Západě si myslí, že způsobuji islamofobii.“
|
Zdroj: My Stealthy Freedom
Ke své fotce Faranak Amidi připsala: „Vlevo já v 6 letech a vpravo o rok později moje vůbec první průkazová fotka pořízená v Islámské republice (Írán). Od tohoto věku jsem byla nucena nosit hidžáb až do 30 let! V pubertálních letech a ve 20 letech jsem byla několikrát zatčena za to, že jsem neměla správný hidžáb.“
|
Zdroj: My Stealthy Freedom
Jasmina Mohammed u svých fotografií popisuje, že k nošení islámského zahalení byla nucena svým muslimským okolím přímo v Kanadě. „V Kanadě jsem byla nucena k (nošení) hidžábu v 9 letech, nikábu (úplné zahalení ženské hlavy včetně tváře) v 19 letech. Zřekli se mě a vyhrožovali mi smrtí, protože jsem si vybrala, co nosit na těle (odmítla později nosit islámské zahalení). Na Západě mi říkají, že sdílením svého příběhu vyvolám islamofobii. Jsem žena ze Středního východu a bojím se islámské ideologie.“
|
Zdroj: My Stealthy Freedom
Loujain je ze Saúdské Arábie a ke svým fotkám napsala: „Další slunečný den v Německu, kde se procházím pod sluncem bez hidžábu. Ten způsobuje, že se cítím jako občan druhé třídy, jako jsem se cítila, když jsem byla v Saúdské Arábii. Přeju všem ženám v muslimském světě, aby se jednoho dne z té klece osvobodily.“
|
Zdroj: My Stealthy Freedom
Rabyaah al-Thaibani ke své fotografii z dob, kdy musela nosit islámské zahalení hlavy žen (hidžáb), řekla: „Muslimské ženy nechtějí vaši solidaritu s hidžábem, ale s naší realitou! Sekularismus teď!“
|
Zdroj: My Stealthy Freedom
Anonymní muslimka používající přezdívku Radio.ferfere ke svým fotkám napsala: „To jsem já, když mi bylo šest nebo sedm let. Tato fotka byla pořízena pro pas mého otce. Hidžáb nebyl volbou mé rodiny. Není to ani moje volba.“
|
Zdroj: My Stealthy Freedom
Rana Ahmad ke svým fotkám napsala: „Tajně jsem si odstraňovala hidžáb, jen abych cítila vzduch ve vlasech. Jako žena v muslimském světě nemáte žádnou kontrolu nad vlastním tělem. Tato ideologie mi ukradla život. Ale teď jsem volná! A doufám, že všechny utlačované ženy se budou cítit stejně. Sekularismus je nutný.“
|
Zdroj: My Stealthy Freedom
Širin Širzad se připojila ke kampani #LetUsTalk a ke svým fotkám napsala: „Tohle je moje fotka ve škole, když jsem musela nosit hidžáb. Nyní jsem však svobodná žena a nemusím žít podle zákona šaría (islámské právo). Mluvit o našich ranách není islamofobie.“
|
Zdroj: My Stealthy Freedom
Zavřít