Proč Vůdce nenáviděl nejen Židy, ale dokonce i Habsburky a jejich děti
3
/
6
Přehled fotografií
Zavřít
Ke svým padesátým druhým narozeninám přijímá Hitler pamětní desku připomínající zavraždění Františka Ferdinanda, uloupenou v Sarajevu. Tato událost umožnila Hitlerův vzestup k moci. Bavorská státní knihovna Mnichov / Obrazový archiv Snímek z knihy Hitler a Habsburkové J. Longa, vyd. Slovart.
|
Zdroj: Archiv nakladatelství Slovart
Propagandistická nacistická fotografie Maxmiliána Hohenberga, syna Františka Ferdinanda, pořízená v Dachau 28. června 1938, v den čtyřiadvacátého výročí zavraždění jeho rodičů. BArch, Bild 152-21-30 / Friedrich Franz Bauer. Snímek z knihy Hitler a Habsburkové J. Longa, vyd. Slovart.
|
Zdroj: Archiv nakladatelství Slovart
Synové Františka Ferdinanda Maxmilián a Arnošt Hohenbergovi se svými manželkami, Alžbětou a Maisie, roku 1937. Pro mnoho Rakušanů včetně Adolfa Hitlera se Hohenbergové stali vůdci opozice vůči nacistickému převzetí Rakouska. Scherl / Foto Süddeutsche Zeitung. Z knihy Hitler a Habsburkové, vyd. Slovart.
|
Zdroj: Archiv nakladatelství Slovart
Fotografie, na níž je údajně zachycen Adolf Hitler v Mnichově při oslavách německého vyhlášení války 2. srpna 1914. Ze zprávy o zavraždění Františka Ferdinanda měl radost, protože bylo jisté, že rozpoutá válku, která zničí multikulturní rakouské císařství a z vítězného Německa učiní nejmocnější stát na světě. Glasshouse Images / Alamy Stock Photo. Z knihy Hitler a Habsburkové, vyd. Slovart.
|
Zdroj: Archiv nakladatelství Slovart
Dne 12. března 1938 se Adolf Hitler triumfálně vrací do přemoženého města, které kdysi přemohlo jeho. První dva Rakušané, které gestapo na jeho rozkaz zatklo, deportovalo ze země a uvěznilo v Dachau, byli protinacističtí synové Františka Ferdinanda. Hitler řekl Josephu Goebbelsovi: „Jsou bezcenní a nikdy se nesmějí vrátit zpátky. […] zbav se té špíny.“ BArch, Bild 146-1985-03083-10 / o.Ang. Snímek z knihy Hitler a Habsburkové J. Longa, vyd. Slovart.
|
Zdroj: Archiv nakladatelství Slovart
Hitler řeční ke třičtvrtěmilionu jásajících Vídeňanů z balkonu habsburského paláce. V pozadí je vídeňská radnice, odkud kdysi jeho antisemitský vzor, starosta Karl Lueger, hypnotizoval město svou nenávistnou rétorikou. BArch. Bild 183-1987-0922-500 / o.Ang. Snímek z knihy Hitler a Habsburkové J. Longa, vyd. Slovart.
|
Zdroj: Archiv nakladatelství Slovart
Zavřít