Sud prachu: Na hranicích Řecka se kvůli uprchlíkům přiostřuje boj o budoucnost Evropy
4
/
6
Přehled fotografií
Zavřít
Ohně nehoří jen na Lesbu, ale i na turecko-řeckých hranicích. Proti plamenům se rýsují siluety uprchlíků, kteří byli Tureckem vysláni do Řecka, jež je ovšem na území EU pustit nechce.
|
Zdroj: Elif Ozturk / Anadolu Agency / Getty Images
Řecká pohraniční policie posílila zátarasy z žiletkového drátu, aby zabránila nelegálním migrantům ve vstupu do Řecka. Ani to ale mnohdy nestačí.
|
Zdroj: Gokhan Balci / Anadolu Agency / Getty Images
I přes příšerné životní podmínky, bití, hlad a často i zneužívání je většina dětí z tohoto přeplněného slumu/ /uprchlického tábora šťastná, když jim někdo odpoví na pozdrav. Hello je zpravidla jediné cizí slovo, jež umějí.
|
Zdroj: Adéla Knapová
Na pevninských hranicích vypadá situace mnohem dramatičtěji než na Lesbu, kde ale téměř každý den v tichosti pobřežní hlídky zachrání z chatrných člunů desítky nových běženců z Turecka a přichází tudy několikanásobek uprchlíků než přes pevninu.
|
Zdroj: Yasin Akgul / Picture alliance / Getty Images
Noví běženci, kteří sem, do Mytilini připluli na začátku března, čekají v plotem uzavřené a bezpečnostními složkami hlídané části přístavu na jídlo. Řecko poslalo na Lesbos velkou vojenskou loď, na níž momentálně žije zhruba 500 migrantů, kteří už nemají být posláni do tábora Moria, ale neví se, kam s nimi. A další dál připlouvají...
|
Zdroj: Milos Bicanski / Getty Images
Manželé se synem z Afghánistánu jsou v táboře Moria půl roku. V díře před jejich obydlím hoří oheň, na kterém se v kotlíku vaří polévka ze zeleniny a slepice, již prý koupili od místních obyvatel z vesnice Moria.
|
Zdroj: Adéla Knapová
Zavřít