Fackovací panák Biden: Vloni byl zvolen prezidentem. Často působí jako duchem nepřítomný a zmatený
Nový americký prezident očekávání svých příznivců vůbec nenaplnil. Jeho popularita klesá, v zemi rostou ceny, sílí příliv nelegálních migrantů, vzrůstá brutalita trestných činů, zpackaný byl odchod vojáků z Afghánistánu, pokračují problémy s covidem i politické půtky v Kongresu a naprostým propadákem je práce jeho viceprezidentky Kamaly Harrisové.
Tým Josepha Robinetteho Bidena (78) pracuje v případě jeho veřejných vystoupení a tiskových konferencí velice pečlivě. „Spící Joe“, jak mu posměšně říkají exprezident Donald Trump a jeho příznivci, si je podle všeho vědom některých svých nedostatků, a proto od 20. ledna, kdy nastoupil do Bílého domu, často odpovídal jen novinářům, s kterými jeho tým dopředu domluvil otázky (k této metodě se mimochodem občas uchyloval i Václav Havel a jeho spolupracovníci; pozn. aut.). Ovšem ve čtvrtek 21. října přistoupil Biden na otevřenou debatu v Baltimoru, kterou moderoval Anderson Cooper ze stanice CNN, tedy televize, která současnému prezidentovi léta otevřeně nadržovala proti Trumpovi. Přestože na místní radnici se sešlo pouze vybrané publikum příznivců, nedopadlo to nejlépe. Biden mluvil a mluvil skoro 90 minut, ale někdy nebylo jasné, co tím myslí. Pak se objevil rozbor jeho debaty a ukázalo se, že si u ní i vymýšlel. Zda se tak stalo kvůli nedostatku informací, které mu nemohli jeho poradci na pódium bezprostředně doručit, nebo kvůli tomu, že je v přemýšlení slabší, jak mnozí varovali, to nevíme.
Ale víme, že Bidenova popularita poklesla od ledna zhruba o 15 procent a dnes dosahuje kolem 42 procent. A to je za srovnatelné období prvního roku v úřadu nejrychlejší pokles ze všech amerických prezidentů od druhé světové války. A nižší popularitu měl pouze egomaniak Trump, v říjnu 2017 to bylo pouze 37 procent.
Tento článek je součástí balíčku PREMIUM.
Odemkněte si exkluzivní obsah a videa!