A znovu Slávka. v kulisách bytu, jenž připomínal zámek. Byl to nábytek Alfonse Muchy, který Jiří odstěhoval z vily v Bubenči, když ji rodině komunisté v roce 1950 zabavili.

A znovu Slávka. v kulisách bytu, jenž připomínal zámek. Byl to nábytek Alfonse Muchy, který Jiří odstěhoval z vily v Bubenči, když ji rodině komunisté v roce 1950 zabavili. Zdroj: Antonín Nový

V pozadí Dáša, tehdejší partnerka Petra Hapky
I tohle je Slávka, tentokrát však bez paruky, jež dívky ke svým hrám tak rády užívaly
A znovu Slávka. v kulisách bytu, jenž připomínal zámek. Byl to nábytek Alfonse Muchy, který Jiří odstěhoval z vily v Bubenči, když ji rodině komunisté v roce 1950 zabavili.
... kdo ví, co se tu událo předcházejícího  večera či noci? (Viktorka)
Dopolední siesta...
12 Fotogalerie

Mucha girls: Bujaré večírky s nahými dívkami v komunistické Praze

DAN HRUBÝ

Jiří Mucha byl výjimečný spisovatel, avšak jeho dílo zůstává nejednou skryto za příběhem hradčanského domu, ve kterém bydlel. Ten se uprostřed šedivé normalizační Prahy stal mýtem. V zámeckých kulisách, mezi starožitnostmi a plátny Alfonse Muchy, tu vládla intelektuální a bohémská atmosféra. Právě tak Muchův byt poznal i fotograf Antonín Nový.

„Já jsem tehdy studoval fotografii na FAMU a hledal téma ročníkové práce. Shodou okolností se mi dostal do rukou román Jiřího Muchy Kankán se svatozáří a naprosto mě okouzlil. Mimo jiné jsem v něm narazil na fakt, že Alfons Mucha byl také fotograf, což se koneckonců dodnes málo ví. Zajímalo mě to. Vydal jsem se na Hradčany, Jiří mě velice hezky přijal – slovo dalo slovo, a protože zrovna potřeboval reprodukce otcových děl pro nějaké zahraniční časopisy, začal jsem mu pomáhat. Nakonec mi ukázal i onu sbírku negativů svého otce.“