Miloš Zeman při rozhovoru pro Blesk (27.11.2024)

Miloš Zeman při rozhovoru pro Blesk (27.11.2024) Zdroj: Blesk:Martin Přibyl

Panoptikum Vladimíra Mertlíka: Zemanova nenávist, krása Alenky Schillerové a párek Karla Havlíčka

Vladimír Mertlík

Podle zatím nepravomocného rozhodnutí rakovnického Okresního soudu se Miloš Zeman musí již podruhé omluvit bývalému členovi svého týmu poradců na Úřadu vlády Zdeňku Šarapatkovi. Písemná omluva musí být zveřejněna v Parlamentních listech a Zeman musí navíc zaplatit 50 000 Kč. Důvodem žaloby a rozsudku bylo jeho prohlášení v oné komoušsko-kolaborantské hlásné troubě, že „Šarapatka se může chlubit tím, že je jediný poradce, kterého vyhodili dva premiéři“. Zeman tak učinil i přesto, že se Šarapatkovi musel již jednou omluvit za stejné tvrzení z roku 2017. Za zmínku stojí, že tak učinil až poté, co u Nejvyššího soudu neuspěl s dovoláním proti verdiktu nižších instancí.

Opačným, pravomocným rozsudkem pražského Městského soudu skončila naopak jeho žaloba na Džamilu Stehlíkovou, která se Zemanovi omlouvat nemusí. Předmětem žaloby bylo vyjádření lékařky Stehlíkové ke stavu Zemanova zdraví a duševní nemoci po jeho hospitalizaci v bezvědomí v pražské ÚVN v roce 2021, které měla soudkyně Obvodního soudu Praha 3 Dáša Vítková za pravdivé. Soudce odvolacího soudu Vejnar ke zdůvodnění odmítnutého Zemanova odvolání navíc podotkl: „…u pana žalobce je problematické, že sám opakovaně říkal výroky za hranou a vyjadřoval se vulgárně nejen na adresu novinářů.“

Pro znění rozsudku i odmítnutí Zemanova odvolání byl zásadní podrobný posudek expertky na psychiatrii a návykové látky Evy Navrátilové, jež potvrdila, že diagnóza Stehlíkové byla až na jedinou výjimku přesná. Tou byl výraz „skokově“, který Stehlíková použila ve větě, že se (Zeman) „dostal skokově do stavu demence a trpí Korsakovovou psychózou“. Gros diagnózy ale Navrátilová rozhodně potvrdila. Není divu, víme-li, že Korsakovova psychóza je neurologické duševní onemocnění způsobené organickým poškozením mamilárních tělísek a thalamu, které má za následek hluboké narušení krátkodobé paměti následovně kompenzované konfabulacemi, tj. smyšlenkami a chorobnou obrazotvorností. Často se vyskytuje mezi jedinci závislými na alkoholu a občas nasedá na delirium tremens.

Paměťové mezery pacient zaměňuje s rozličnými smyšlenými příběhy a zážitky bludné povahy, kterým sám nevyvratitelně věří. Tyto konfabulace jsou však ve velmi krátkém období pacientem zapomenuty, a postižený tak k jedné události bude přikládat nové smyšlené vzpomínky. Tato dezorientace v čase obvykle vyúsťuje v apatii, anhedonii, tj. neschopnost prožívat kladné emoce a city, neschopnost těšit se z příjemností, radovat se, a může vyústit až v obraz trvalého poškození intelektu budícího dojem Alzheimerovy nemoci. Časté jsou také bolestivé polyneuritidy a halucinatorní zážitky. Polyneuropatie je postižení periferních nervů, nejvíc dlouhých nervů na na ploskách (chodidlech) dolních končetin a k nejčastějším klinickým projevům patří jejich ochablost, necitlivost a palčivá bolest. Halucinatorní zážitky mohou mít například podobu obřích pavouků na stropě pacientova pokoje bez ohledu na kvalitu zdravotnického zařízení…

Pro Zemanova advokáta Císaře je však prý rozsudek zklamáním, s nímž se nemůže ztotožnit, a dodává, že: „Každý občan, včetně prezidenta, má právo na lékařské tajemství,“ proto zváží, zda podají s prezidentem opět dovolání k Nejvyššímu soudu. Co tajného je na výše uvedeném rozboru diagnózy, ví jen Bůh a Císař. Koneckonců korunovační klenoty by mohly vyprávět. Mimochodem odvolací soud považuje za úsměvné, že člověk, jež mj. radil Vladimiru Putinovi, že „žurnalistů je mnoho, je třeba je likvidovat“, či prohlásil, že „každý sedmý občan je debilní, dementní nebo alkoholik“, což z jeho úst zní jako pamětihodný nonsens, dnes žaluje kdekoho i za lékařsky vyfutrovaná tvrzení jen proto, že se dle něj dotýkají jeho cti, kterou ztratil mnohem dřív než svou legendární cukrovku a prostatu sedmadvacetiletého panice.

Poté co 8. březen 2023 ukončil hanobení Česka Milošem Zemanem kryté zástěrkou výkonu funkce prezidenta republiky, zdálo se, že s jeho zmizením z politické scény vyvane i odér jeho působení. Bohužel, nestalo se tak! Miloš Zeman ve své žlučovité zlobě vůči lidem obecně, z nichž chytřejší, než je sám, nenávidí a hloupějšími pohrdá, spolu s chorobnou touhou po udržení pozornosti se chová jako štěnice, která dokáže dlít či tlít za rámem obrazu až do chvíle, než se v její blízkosti objeví bytost, která jí dá příležitost k chování, jež je štěnici vlastní – svědit, škodit a roznášet tzv. cimikózu.

Opilý pasažér a co na to Džamila Stehlíková?

Server Novinky.cz přinesl v minulých dnech informaci o nouzovém přistání letadla společnosti Smartwings mířícím z Prahy do egyptské Hurghady. Důvodem přistání v Athénách byl podle informací IT sítí opilý český pasažér, který nejprve pozvracel dva cestující, pak zkolaboval a po znovuzískání vědomí napadl řeckého lékaře, který mu poskytoval péči. K tomuto incidentu se nám dosud nepodařilo získat vyjádření Džamily Stehlíkové.

Nadopované ANO

Odhalením kydů šířených řetězovými maily se v těchto dnech věnovala i platforma Novinky.cz, jež přinesla i zprávy o tzv. adrenochromu. Podle konspiračních teorií jde o látku získávanou z těl mučených a unášených dětí, díky které si západní celebrity, miliardáři a politici udržují mladistvou vitalitu a krásu. Bez ohledu na relevantnost jsou informace z řetězového mailu, podle nějž děti unáší gang, jehož stopy vedou i do Česka, ale důkazem vyspělosti českých technologií a potravinářského průmyslu. Panoptiku se podařilo získat informace z vyšetřování, které pro podezření užívání adrenochromu některými vedoucími představiteli hnutí ANO provedla Národní protidrogová centrála. Forenzní vyšetřování však údajně ukázalo, že zatímco Aleně Schillerové stačí k její mladistvé vitalitě a kráse Photoshop, podpůrným prostředkem, který se těší oblibě Karla Havlíčka, jsou kůžičky z kosteleckých párků.