Padesát milionů za Bártovu diskreditaci. Není to moc?
Rath lékaře s výpovědí zpátky nevezme, Vesecká je oběť labilní vlády a Klause budou moci zavřít hned, jak mu skončí funkční období.
Něco jako novoroční poselství pronesl v rámci Otázek Václava Moravce i Klausův předchůdce Václav Havel. Zaujalo mne zejména, jak energicky se vyslovil pro přijetí eura. Proč to dělá, je to ekonomický problém a rozumí tomu asi tak, jako já, tj. vůbec ne.
Předtím, než byla odsunuta, vyjádřila se někdejší státní zástupkyně Vesecká k vyšetřování kauzy Michálek a prohlásila, že policie ji stíhá příliš úzce. Je zjevné, že pociťuje jakýsi nevděk za to, jak s ní vymetli. Úplně se jí nedivím, jednu chvíli to vypadalo, že jediná možnost jejího dalšího uplatnění je buď slavnostní upálení na Staroměstském náměstí nebo společná cela s paní Brožovou-Polednovou. Paní Vesecká je mimo jiné i jednou z obětí labilního způsobu vládnutí v letech 2006-9 a hlavní chyba, kterou udělala, je, že ze svého místa včas neodešla.
V rozhovoru pro Právo se středočeský hejtman Rath vyjádřil poměrně zdrženlivě k problému s odchodem lékařů, a hlavně řekl, že všechny, co podali ve středočeském kraji výpovědi, zpátky nevezmou. Rath byl, pokud se dobře pamatuji, už v době svého ministrování pro „zeštíhlení“ sítě malých nemocnic, teď se něco podobného děje, aniž by za to nesl politickou zodpovědnost. Kdyby se ukázalo, že toto „samovolné“ opatření je opravdu rozumné, byla by to pro něho jakási satisfakce.
Vláda počítá s tím, že podle chystané novely ústavy nebude moci policie stíhat prezidenta pro trestný čin či přestupek jen po dobu, kdy bude ve funkci. Znamená to, že jakmile skončí, hned ho zavřou?
Ministr Bárta tvrdí, že na jeho diskreditaci byla vypsána odměna padesát milionů Kč. Nejsou to náhodou vyhozené peníze?