Kde je Anna? #annaismissing aneb Psychothriller generace Z: „Na svůj profil si dám, co chci!“
Spokojená středostavovská rodinka jede v autě. Maminka módní fotografka, tatínek právník a dvě dospívající dcery, patnáctiletá Nina a její asi desetiletá sestra Meda, se smějí a povídají si. Je to asi naposledy, co je u nich doma pohoda. Nina v otcově mobilu najde fotku polooděné influencerky Anny, stejně staré jako ona. Rozhodne se ji vypátrat…
Anna, jejíž videa si oblíbili především děti a teenageři, se totiž najednou na sítích odmlčí. YouTube, Instagram, TikTok – všude přerušila aktivitu v tentýž den. Kde je, co se jí stalo a proč ji její matka nehledá?
To je východisko celovečerního snímku #annaismissing, který je volným pokračováním osmidílného internetového thrilleru o kyberšikaně a zbytečné smrti patnáctiletého kluka #martyisdead (2019). Pochází opět z dílny producentů Milana Kuchynky a Vratislava Šlajera a režiséra Pavla Soukupa, má také působivou původní hudbu Jindřicha Kravaříka a kongeniální kostýmy Anety Grňákové, avšak od „Martyho“, historicky prvního českého projektu, který uspěl v celosvětové konkurenci mezinárodních „televizních Oscarů“ Emmy Awards, se „Anna“ liší postavami i obsahem. Jen téma zůstává stejné: jestliže ke vzniku seriálu o Martym tvůrce tehdy inspiroval fakt, že v Česku kvůli šikaně na internetu každoročně spáchá sebevraždu víc než deset dětí, temnými a reálnými kauzami je jistě ovlivněn i příběh Anny.
Tento článek je součástí balíčku PREMIUM.
Odemkněte si exkluzivní obsah a videa!