
Kontroverzní americká rapperka Azealia Banks o Praze: Vidím neandrtálce, je tu portál do podsvětí
Třiatřicetiletá americká hudebnice Azealia Banks koncertovala v pondělí poprvé v České republice. V pražském klubu Roxy předvedla sice strohou, ale velmi pozitivně hodnocenou show. S djem za zády rapovala v dlouhých zelených šatech na jinak prázdné stagi. Vyprodaný sál českých fanoušků zpíval každé slovo s ní. Mnozí se přitom báli, že se koncert ani neuskuteční, protože na sociální síti X pár hodin předtím sdílela velmi znepokojující statusy. Poslechněte si recenzi koncertu v podcastu Poprask.
„Říkal jsem si, že jak ji znám, tak se ten koncert možná ani nestane, potom jsme se podívali na sociální síť X a fakt jsem se bál,“ říká moderátor Šimon Holý, který z účtu Banksové zacitoval: „Ty jo, tyhle chodící neandrtálské duše v Praze se snaží vypít moji menstruační krev. Jsou velcí jako Big Foot, jsou připoutaní a naříkají tak, aby je všichni slyšeli. Je to velice smutné,“ napsala rodačka z newyorského Harlemu na sociální síť X v pondělí ráno. Prahu srovnala se „strašidelnou úrovní“ Bukurešti, ale česká metropole je prý ještě horší. Banks zároveň podezřívala centrum města, že má „portál do podsvětí“ a dějí se v něm „paranormální aktivity“.
„Jsem rád, že jí někdo nepustil film Blade 2, to by nevylezla z hotelu. Viděla by Karlín, Kolbenku, upíry a konec,“ komentoval to Šimon a doporučil hudebnici navštívit jeskyni Kůlna v Moravském Krasu. „Taky v Turnově jsou zbytky osídlení neandrtálců. Myslím, že by si měla udělat takovou Neandrtálec tour.“ A doplnil, že vzorky z Česka odhalily až 3 % neandrtálské DNA: „Takže ona se na nás až eugenicky napojila.“ Na koncertě ale žádné antipatie k Česku vidět nebyly. „Zjistila záhy, že lidé umějí texty, a užívala si to. Pořadatelé říkali, že byla velice příjemná,“ hodnotí její vystoupení Šimon.
Hana Trojánková na koncert nakonec nemohla, ale kauzu „neandrtálská Praha“ sledovala. Proč si Hanka myslí, že se Azealia Banks v Praze vlastně celou dobu líbilo? „Ona nacítí to místo a hledá vhodnou urážku. Když se podíváme, co řekla o jiných zemích a lidech v nich, tak na tom vůbec nejsme tak špatně.“ Poslechněte si, co řekla Banks o Irsku, Irkách, Švédsku nebo o Židech v podcastu Poprask. Uslyšíte také vše o rozhovoru údajné milenky Davida Beckhama Rebeccy Loos, který mu věnovala k 50. narozeninám.