Na sociálních sítích to vře. Americká vláda chce informace o uživatelích
V USA se nastarovala nová aféra kolem sociálních sítí. Když do společnosti Twitter přišlo rozhodnutí soudu, že má Americké vládě předložit všechny údaje o uživatelích, kteří byli jakkoliv napojeni na WikiLeaks, Twitter nesouhlasil. Napřed informoval všechny uživatele, kterých se to týkalo, aby se případně mohli bránit u soudu a aby o celé situaci vůbec věděli.
V letech 2005 až 2010 bylo takto zneužitých informací údajně nespočet. Včetně databáze zboží, které jste nakoupili na Ebay nebo informací o vaší IP adrese, která může například poskytnout informace o tom, zda jste koukali na porno, případně na jaké. Celý proces je na samém počátku. Jak dopadne, si musíme počkat. Každopádně je strašidelné, co všechno se na vás lidé s “vyšší autoritou” mohou dozvědět.
Dobře, že se Twitter zachoval rozumně a nezalekl se rovnou celé vlády Spojených států. Na druhou stranu je hezké i to, že se americké ministerstvo spravedlnosti nechová jako jím kritizované WikiLeaks, a informace nekrade, ale žádá o ně správce. Nemohli se ale zeptat rovnou uživatelů, když jsou tak féroví?