Pět nejzajímavějších opuštěných měst. Prohlédněte si je
Ukrajinské úřady nedávno pozastavily turistické výlety do Zóny v Černobylu. Důvodem je netransparentní tok financí z těchto návštěv. Apokalyptická krajina Černobylu přiláká ročně až deset tisíc zvědavců. Krajina okolo sarkofágu jaderné elektrárny však nepatří mezi jediné atrakce tohoto typu.
Kolmanskop - Namibie|
Kolmanskop - Namibie
V roce 1908 vyrazili obyvatelé Kolmanskopi do pouště, která představovala obrovský zdroj diamantů. Díky tomu se malinká vesnička začala rychle rozšiřovat. Slávu města však ukončila první světová válka a obchod s diamanty byl zastaven. Vesnice začala chátrat a obyvatelé ji opustili. Za pár let celou oblast pohltil písek.
San Zhi - Taiwan
San Zhi se mělo stát metropolí pro bohaté a úspěšné. Moderní stavby a architektura, futuristický design na každém rohu. Poté, co se při výstavbě začala rychle množit smrtelná zranění dělníků a vážné úrazy, byl projekt zastaven. San Zhi se stalo mrtvým městem.
Craco - Itálie
V roce 1981 měl Craco téměř 2000 obyvatel. Vlivem chudoby se však většina z nich přestěhovala pryč. V letech 1892 až 1922 se 1300 obyvatel přesunulo do USA. Po prvním exodu začala město sužovat častá a silná zemětřesení. Zbytek obyvatel opustil město po roce 1972.
Oradour-Sur-Glane - Francie
Osud vesnice Oradour-Sur-Glane je velmi podobný našim Lidicím a Ležákům. Za Druhé světové války bylo veškeré obyvatelstvo popraveno německou armádou. Na rozdíl od českých vesnic však byla tato zanechána napospas a nebyla zcela zničena.
Pripjať - Ukrajina
Již zmiňovaná Zóna jaderné elektrárny Černobyl se stala jednou z nejvyhledávanějších turistických destinací Ukrajiny. Na okraji Zóny se nachází městečko Pripjať, které bylo vystavěno pro zaměstnance JEČ. Po evakuaci zůstalo město stejně jako celá Zóna bez známek života.