Komentáře

Zpět na článek

Vladimír Mertlík: Rusko by mělo proměnit životy obyvatel Západu v noční můru. A dělá snad něco jiného?

34 komentářů

Mr MRD
28. června 2024 • 04:58
Autor by měl vyhledat Chocholouška, nebo alespoň nevynalezat kolo.
Registrace a schvalování léků trvá roky.
A v tom vykradenem vtipu je samozřejmě správně Leningrad!
giorgio287
22. června 2024 • 11:29
Naše životy obracejí v noční můrou imbecilové typu Fiala, kteří sankcemi a ekoterorismem zdražují nesmyslně život nám všem.

Až je bude Mydlář trestat na hrdle, bude rvačka o vstupenky...
Pavel Nyklíček
22. června 2024 • 11:03
Už moje babička říkávala :
Pes, který štěká, nekouše.
Válka nám otevírá oči. Jsme zparchantělí a pokud nám začne vyhrožovat kupříkladu Pyta, měli bychom samozřejmě zbystřit.
Evropa je ve svých postupech ve všem co dělá brzdou a tu brzdu Pyta nemá.
To je výhoda diktátora.
Svým způsobem pokud Babiš, Orbán, Fico a další podobné tipy by měli jednoho dne vládnou společně rukou diktátora, bylo by rozhodování rychlejší.....
Potud dobrá, svoboda by skončila a žilo by se levněji a chuději s vrchním Pytou nad námi....
Volby naznačují, že nám diktát vyhovoval a svobodu nepotřebujeme....
Volíme estebáky, komunisty a teď i motoristy s nacistickým sklony....Bože, ty to vidíš. Jen tak dál. Pyta gratuluje.
bella.
22. června 2024 • 12:25
@Pavel Nyklíček
Já nevím co výrazem PYTA myslíte.
tempter
22. června 2024 • 17:39
@bella. No, protože ty jsi to samé, sorry jako.
Pavel Nyklíček
22. června 2024 • 21:01
@bella.
Pyta je používané v ruském světě pro jeho absolutního vládce.
Proč mu tak říkají netuším, ale je to jejich prezentace.
Richard Šebesta
28. června 2024 • 10:02
@Pavel Nyklíček Ano těmi komunisty myslíte jistě agenta Bureše,presidenta Pávka a soudružku Konečnou.Mimochodem ještě k té Konečné. Zdálo se že ona a ta její banda už navždy zmizí v historii Jenže co se nestalo ? Díky této neschopné vládě se komouší zmátořili v eurovolbách a to že se opět dostanou do sněmovny je bohužel reálné.
Myslím,že dnes by se těžko našel v republice někdo kdo by si na jejich neúspěch vsadil, pokud by vsadil značnou sumu mohl by skončit na mizině !
Avatar - RASPUTIN}
RASPUTIN
22. června 2024 • 07:46
"Západu" proměňuje život v nekončící noční můru spolek buzen a války chtivých politiků EU v Bruselu, ne nějaká válka Ukrajiny proti Rusku nebo genocida palestinského národa ze stran Izraele, nebo zločinné vývozy demokracie ze strany USA do třetích států.😎
Uživatel_5710271
22. června 2024 • 08:40
@RASPUTIN proč mi nadavate, že jsem buzna? A proč si myslíte, že chci válku?
A je váš život noční můrou?
A co na to Jan Tleskač?
Avatar - RASPUTIN}
RASPUTIN
26. června 2024 • 20:49
@Uživatel_5710271 ...To přeci není nadávka, ale korektní pojmenování určitého druhu lidí mezi které zřejmě patříš, tak se za to nestyď.😉
Richard Šebesta
22. června 2024 • 08:55
@RASPUTIN Ty už nepij ! Alkohol ti leze na mozek !
Pavel Nyklíček
22. června 2024 • 11:04
@RASPUTIN
Co navrhuješ?
bella.
22. června 2024 • 19:03
@RASPUTIN
Byla bych ráda, aby tady homosexuálům nikdo nenadával.A zapomněl jste , že existují i lesby!
Ale nevím , proč by gayové a lesbičky měli ohrožovali váš život a životní úroveň!
Ti pracují, dokonce mají pevné dlouhé svazky ( né, že ne! ) a povětšinou jsou, nevím proč , ale je tomu tak vzdělaní.
Když vidím našeho Fialu jeví se mi taky jako gay a nebyl by první po Klausovi ve vládě! Nehodnotím sex orientaci ale naděláno v hlavě! ! !
....­....­....­....­....­....­....­....­....
Avatar - našinec}
našinec
22. června 2024 • 21:06
@bella. Jsem na tom podobně. Většina žen je bi nebo jsou lesby a nevidím logický důvod, proč by se obdobné chování mělo u mužů odsuzovat, i když esteticky se mi to nelíbí.
Uživatel_5561904
22. června 2024 • 21:00
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - našinec}
našinec
22. června 2024 • 21:08
@Uživatel_5561904 A ty jsi co? ISSR nebo USSA příznivec?! Vy modří komouši máte v hlavě pěkně vymeteno!
bella.
21. června 2024 • 20:44
A pane Martlíku!Aby bylo jasno !
Co to plácáte o tom, že samozřejmě lék není v lékárnách atd. ???

Monoklonální preparát BCD-180 má název Seniprutug.
Do lékáren bude uveden pod názvem Tribuvia.

A kdo zná cestu nápad-výzkum-klinické studie - cena ví, že je nutno někam lék zařadit a v Rusku právě probíhá jednání prosadit přípravek jako nezbytný pro život a tím regulovat státem jeho cenu!
Jistě si vybavíte, jak po 1989 se zde registrovaly léky ze Západu, které se sem valily proudem , aby Západ urval trh a to dokonale udělal! Ceny tehdy určovalo Ministerstvo financí s Min.zdravot. za účasti firem.
Byly jsme pro ně banánová republika, farmaceuti , lékárníci měli až 1000 násobné marže ! Toto se dělo pod vládou ODS a Havla ( ten měl výjimky pro svůj lék)..Jediný Rath do toho šel čelem a po letech jeho snažení se marže snížily někde až na čtvrtinu původní částky. Léky se nám tedy zlevnily.-
Takže teď v Rusku jedná o proces protlačit regulaci ceny toho léku, aby na něj lidi finančně dosáhli.

--------------------------------------------------------
Zde shora sdělené platí i pro Miroslava Ryse , jemuž ani jeho vzdělání " škola života " + English na level A 2 toto nepomůže pochopit.
Miroslav Rys
21. června 2024 • 20:57
@bella. Malheureusement, je n'ai pas A2, vraiment. Ale už jsem pochopil úsloví "stojí to za starou belu" 😀😀 V Rusku se jedná pouze o švajneraj a lži, ono by ti v nějaké ruské děrevni zmehlo, tahala bys pluh po poli a neměla bys čas na pomatené bludy 😀
bella.
21. června 2024 • 21:20
@Miroslav Rys
Hm, Rysova škola života , praxe z široké daleké Rusi s pluhem!
Na A2 ne ?
Že by , jak naši poloruskopoločesko mluvící Ukrajinci, všichni na B2 česky dal Rys B2 anglicky ?
bella.
21. června 2024 • 21:25
@Miroslav Rys
Ryse, když pluh, tak pluh.Vem ho a vyraž, jako posila, ale bacha, velí tam Rus!
--------------------------------------
Aktuálně je na palubě orbitální stanice 66. dlouhodobá posádka, čítající sedm osob. Velitelem ISS je ruský kosmonaut Anton Škaplerov, ironií osudu Rus původně ukrajinské národnosti, narozený v Sevastopolu. Posádku tvoří čtyři Američané (tři muži a jedna žena), dva Rusové a německý astronaut ve službách ESA.
---------------------- ---------------------------------------------------
Frank51482
21. června 2024 • 22:33
@Miroslav Rys Já jsem zase nepochopil, proč rys má název ostrovid, když vy jste slepý jako patrona.
Richard Šebesta
22. června 2024 • 08:58
@Frank51482 Vtipné !
bella.
22. června 2024 • 19:08
@Frank51482
Rys si to plete s kapkami do očí
-----------------
Frank51482
21. června 2024 • 22:35
@bella. Kašlete na Mertlíka, on je už tak naprogramovaný.
bella.
22. června 2024 • 12:27
@Frank51482
Hm, díky, ale člověk si aspoň uleví.Jak je vůbec možné, že Češi jsou tak ...navedený
Pavel Nyklíček
22. června 2024 • 21:16
Češi jsou hlavně naočkovaný....👌
Avatar - RASPUTIN}
RASPUTIN
21. června 2024 • 20:22
Naše vláda už dva vlaky objednala.😉
bella.
21. června 2024 • 19:36
Nechápu proč název článku je nad údajně nově vynalezeným přípravkem Rusů na Bechtěrevovu nemoc.

Pan Mertlík není orientován v neurologii, ortopedii a věděckém výzkumu biologické léčby, ale jestli někdo má echt Bechtěreva, pak je to Fiala!!!
Skloněn v tuposti své před Bruselem by možná mohl do klinické studie, ale nábor byl uzavřen.Ať to zkusí v EMA, jistě mu vyjdou vstříc.

A jinak - obyvatelé Západu mají night maire ze svých " spoluobčanů", kterým dovolili je obsadit a kteří je tam místo práce a užitku likvidují a hodlají v tom pokračovat a Rakušan nám zajistil jejich příval k nám , kdy na to si ráda počkám!!!

Pane Mertlíku, já potřebuji články chytré a k věci.Jsem logik, nejsem humanitní vzdělání jako vy, nebo Fiala a Rakušan.To se hned pozná ---
Systému ( pakliže je ) v Reflexu nerozumím.
------------------------------- ------------------
Miroslav Rys
21. června 2024 • 20:06
@bella. Ty nejsi žádné vzdělání, tudíž nepoužívej slovo "logika". Vůbec se tě netýká. A hlavně se nesnaž používat angličtinu. What the fuck does "night maire" mean?? Visokà škola zivota, absolfentka Božena Tupá 😀😀
bella.
21. června 2024 • 20:24
@Miroslav Rys
Tak hele, nightmare je to poslední co bys měl sledovat a že jsem to chtěla opravit, leč jaksi se to zde zaseklo, včetně mého celého opraveného komentu a vyšel jen ten v pracovní verzi.
Jinak Mirečku, překlepy, anebo něco napsané foneticky, nebo i blbě v přemíře různých jazyků není problém problém je, že ses k úspěchu Rusů a jakési nesovnalosti pana Mertlíka nevyjádřil.Takže hodnoť svoje IQ , nemáš na mě!

---------------------------------------------------
Peter Hosek
21. června 2024 • 23:56
@Miroslav Rys Bella chtel rict nightmare = tezky sen ......
bella.
22. června 2024 • 12:32
@Peter Hosek
Díky, ale spíš je to " noční můra" , což je víc, než jen nahodilý težký sen.
A on mě Rys opravil v gramatice, protože jsem to namastila nějak foneticky a už je z toho věda, ale hlavně Rys odvedl pozornost od obsahu článku, k němuž marně hledám jeho (Rysův ) nějaký kvalitní komentář!
....­....­....­....­....­....­....­....­....­....­....­....­....
Miroslav Gregorovič
21. června 2024 • 21:23
@bella. Článek není chytrý ani k věci, navíc Rusové jsou ulhaný národ, který kloudně nic nevymyslel maximálně něco ukradli z RVHP.
bella.
22. června 2024 • 12:38
@Miroslav Gregorovič
No hlavně ukradli Američanům prvenství ve vesmíru a díky tomu, jak pak US šturmovaly tam v raketoplánu atd. zahynulo víc astronautů, než jsi stačil vůbec sledovat!!!!
Výkum léků je tak drahý, jako zbrojení, což ti potvrdí farmaceutické firmy. Co ukradli Rusové a co ukradli USA na světě by bylo na studia, ale fakt je, že obroda Německa, Francie atd. byla na základě US pomoci a doteď je tam s nimi spolupráce.
Ostatně tak si to Západ na Jaltě po válce vyjednal.
-------------------------------------------------------------------------
P.S. Česko po 1989 je vydřené ze své svobody a natahalo sem za Havla víc negativ ze Západu, než kladu. Negativa vidíme ve válejících se migrantech, kteří jim Američany vybudovanou kvalitu žití po válce setsakra sundali dolů!!!!