Komentáře

Zpět na článek

Cyril Höschl: Vrána k vráně sedá aneb Jak pochopit mentalitu proputinovských jedinců

38 komentářů

Uživatel_5524784
Zdá se, že pan profesor se definitivně zbláznil a nebo trpí těžkou poruchou kognitivní disonance. Nu což, takové věci se nevyhýbají ani lidem vzdělaným a inteligentním. Přejme mu, ať se z toho vylize dřív, než umře.
sammartin
Přesné... Nehledě na to že naše dezolátstvo má jen základní vzdělání a IQ hodně pod 100.
Baboon
@sammartin nepodceňuj. Mnoho je jich vzdělaných, proto o hodně horších.
Miloslav Podhola
Pane Hoeschle, tedy souhlasíte s tím,že to platí i pro Novotného, Fialu a prezidenta?.
Přísloví obvykle nelže!
Ivana Adamovská
@Miloslav Podhola já také nepochopím voliče a podpotovatele různých stran, hnutí... Lidi se jim i smějí... ale je to prý i zbytečné přemlouvat a vysvětlovat, ale nechápu. (Ale ráda si někdy šťouchnu.) A že jsou i z jednoho těsta s jejich vůdci a idoly, programem, náturou... a celý ten spolek, strana je asi normální..Vidíte a i ti komunisti a minulou dobu. Nebyla a nebudu a nesnáším. A pak to ještě v příspěvcích od nich některých dostávám a ani o to nestojím. Mně osobně politika nezajímala. I se jí vyhla a pak ani nevšímala. Teď mám i podivnou dobou i pocit paniky, pudu sebezáchovy a hrůzy, kdyby se vrátila nebo kdyby někdo se opět vrátil. Víc vnímám tu scénu a citim ohrožení. Ale měla bych zase ubrat, život je i jinde, podstatně jinde.
Miroslav Rys
Je hezké, že Šebesta hlídav ve Weidenu obecní hajzlíky, pochytil alespoň jednu frázi, jež byla reakcí na to, když chtěl spropitné: Jdi k čertu! 😸😸
Michal Kelner
Výborný článek, pane Höschl. Je radost číst myšlenky vzdělané a kompetentní osoby.
A reakce potrefených? Šébo, Belo - směju se nahlas.
Uživatel_5681216
@Michal Kelner Hele Michale,ten Šeba a Bella mají
fakt dost. Ty z toho už nikdo nedostane!
Michal Kelner
@Uživatel_5681216 👍
Avatar - denisz
denisz
Nevím které migranty měl dobrý Höschl na mysli. Z východu a jinu se valí zaostalí muslimští migranti do bohatého Západu, tedy ne do Česka, za báječným životem na dávkách bez práce a ještě se mohou věnovat bohulibé činnosti šířit totalitní islám do světa, narušovat demokratickou civilizaci, požadovat chalífát, když už Západ velký Alláh postihl tuposti. V Rusku by se nechytali a neměli by takový blahobyt. Utíkají tam jen miliony občanů z Ukrajiny, nejspíše etničtí Rusové.
Richard Šebesta
Pan Cyril patří soudě dle jeho názorů k lidem komunistického typu .Patří a volí zřejmě dnešní vládní soldatesku jejíž ústřední heslo zni : KDO NEJDE S NÁMI JDE PROTI NÁM ! Je zvláštní že on jako psychiatr si plete pojmy s dojmy. Rád bych se ho zeptal kdo je podle něho proruský ? Každý kdo má jiný názor na dnešní zahraniční politiku ( viz. třeba migrace v EU a válka na Ukrajině ) ? Pokud to tak bere tak mu asi uniklo že dnešní vláda má podporu snad 20 % obyvatel ? Podle jeho a mainstreamových vládních měřítek je pak zhruba 80 % obyvatel proruských ? Já třeba mám názor že členství v NATO je pro nás zbytečné zejména na základě našich špatných historických zkušenosti ve 20.století a to jak se západem tak i s východem. Slušela by nám neutralita jako Rakousku. Jsem proto proruský ? Určitě nikoli , a taky si myslím, že pokud jde o válku na Ukrajině je čas začít jednat o kompromisním míru, protože tahle válka nemá vojenské řešení. No a co se týče sbližování KLDR a Ruska ? Je to celkem normální protože odjakživa platí že, když dva státy mají společného nepřítele tak se spolu proto i spojí ! A rád bych připomněl že třeba v době čínsko-sovětské roztržky koncem 60.let i později docházelo ke sbližování USA
s komunistickou Čínou a vyčítal to tehdy někdo Amíkům ? Čili ono platí vrána k vráně sedá ale také účel svědčí prostředky.
Richard Šebesta
@Richard Šebesta sorry účel světí prostředky
tempter
@Richard Šebesta Šebo!!! Posbírej si ty svoje hrušky a jabka zpátky do košíku a mazej na pokoj! Odpolední klid je do 15.00 a to platí pro všechny!!! Ten poprskaný monitor si uklidíš potom!
Richard Šebesta
@tempter PRIMITIV Tempter se nezapře. Žádný argument nemáš jen svoje primitivní kecy. Geh zum Teufel !
Michal Pinc
@Richard Šebesta vy jste zcela jednoznačně proruský. Šíříte proruské lži, ať už jde o podporu současné vlády, o zásadní ochranu, kterou nám poskytuje NATO. Obviňujete vládu z něčeho, na co absolutně chybí důkazy (že to je soldateska, že likviduje odpůrce...). Jste prostě buď tupej hlupák, co si musí vymýšlet vlastní skutečnost, ve kterém vlastní selhání může házet na jiné, nebo jste placený prorusák
Richard Šebesta
@Michal Pinc Sám jste tupej primitiv. . Každý normální člověk chápe že výraz soldateska je nadsázka. Bazírujete to na kravinách a slovíčkách a fakta a argumenty nemáte žádná. Inu jste hlava prázdná zabedněna !
Richard Šebesta
@Richard Šebesta No a vy jste pronatovský a co ? NATO vraždilo v Iráku a Srbsku a Rusko na Ukrajině ! To jsou fakta a včil mudruj ! Chytráku.
Michal Pinc
@Richard Šebesta ne nebazíruju, to jsem uvedl jen jako další příklad vašich lží. Současná vládní koalice v průzkumech získáva konsistnentě přes 30%, leckdy spíš ke 40%, což je víc než další strany bez koaličních potenciálů.

Tím, že relativizujete nutnost NATO, nahráváte russku. Rakousko možná není v NATO, ale drží se ho jak klíště a je součástí dalších západních struktur.

A můžete uvést příklad, kdy byl někdo zneškodněn kvůli tomu, že kritizoval tuto vládu?
Irena Charvátová
@Michal Pinc - hádám b je správně
corpse despy
@Michal Pinc chudáku, co se vám stalo? Nějaká vážná autonehoda pro které byla vážně poraněna hlava? Je mi z toho až smutno 😥 ale že vás nechají chodit na internet, vždyť musí vědět, že je tu nebezpečno.
bella.
@Michal Pinc
hm, nemáte důkazy ?
Hele, já si včera přečetla, že chudiny Ukrajinky, které mají malé děti a byly ožralé na šrot, když vlezly kolotočáři do auta a jedna dostal pár facek, že ho zdržovala a měla kecy, tak ony jsou tady 2,5 roku a nyní mají prý jiné starosti, protože mají začít platit nájem, který jim doteď hradila naše vláda!!! Aže prý nenšly dosud práci.Tedy holt , i když se jim nechce se vrátí na Ukrajinu ( asi ).

Tedy krev se ve mně vaří!!! 2,5 roku doce vita, přídavky na děti , bydlení zdarma, dávky na , holky si dobře přišly díky vládě každá na 20 tisíc čistá ruka , takže na chlast měly!­!!!!!!­!!!!!!­!!!!
Ještě by mě zajímaly ty, které tady rodí, zda ihned mají mateř skoua rodičovskou, tedy jestli si těch 400 tisív vyberou během 2 let a pakk zdrhou na UA, nebo si to protáhnou na 4 roky a pak se honem stanou českými občankami.
Tedy takové svinstvo ...
A těch, které nejsou z válečné zóny sem přišlo na mateřskou mraky!
Takže tady máš jeden důkaz , jak ti Fiala krátí tvoji životní úroveň a jak kvalitní jedince si tady hýčkáme-

---------------------------------------------------
Milena Špačková
@bella. Dojemně přesná statistika. Příběh dvou ukrajinských žen vystihuje mentalitu celého ukrajinského národa... Lidé zneužívající sociální dávky a nepracující jsou v každém státě, to není žádná "ukrajinská národní vlastnost". Ale když nesnášenlivost, tak se musí vyjádřit příkladem - on aspoň někdo s tím bude vřele souhlasit. No a poznámka k Vaší znalosti russké agrese na Ukrajině: Už jste někdy slyšela nebo četla o rusských raketách s dlouhým doletem pálených i z území Ruska, které můžou zasáhnout jakékoli území Ukrajiny? No, technika Vás asi nezajímá, jste žena, chápu... Takže na Ukrajině neexistuje jediný bod na celém území, který by nebyl válečnou zónou. Válečná zóna není jen fronta. Nepřeju nikomu nic zlého, ale asi byste musela slyšet osobně třeba v Kyjevě (nebo v kterémkoli městě Ukrajiny) sirény oznamující vzdušný útok, abyste připustila,že celá Ukrajina je válečnou zónou. A úvaha,která Vám bude asi lhostejná: kdyby bylo Česko vojensky napadeno a Vy byste hledala bezpečí v jiné zemí, čekala byste tam pochopení a vstřícnost. A přitom byste se setkala s nevraživostí,že jen berete prachy, že je to svinstvo, že se jim jen "vaří krev"... Víte,jaké to musí být - muž na frontě, odejít do nejisté budoucnosti s dětmi do cizí země? To je tedy "dolce vita"... Víte,kolik je Ukrajinců,kteří už v ČR pracují a řádně odvádějí daně? Ne,Vy si vyberete dvě opilé ženy...
sammartin
@Richard Šebesta
Klasickej dezolátskej výblitek...
corpse despy
@sammartin tak se zkus trochu změnit. Být dezolátem je pro tebe snadné, já vím. Být sprostý, všechny urážet, být agresivní a velmi podrážděný kvůli malichernostem ti připadá jakou normální stav. Ale zkus na sobě pracovat a jednoho dne nebudeme muset řešit dezoláty, protože budeš zdráv.
Frantisek Najman
Tu mentalitu lze pochopit snadno - je to odmítnutí podřízení se diktátu USA.
tempter
@Frantisek Najman Přesně, to by tak hrálo, aby nám nějaké zpropadené USA chtělo bránit v napadání sousedních států, vraždění jejich civilistů, unášení jejich dětí, ničení jejich infrastruktury a civilních objektů a teleportaci praček, ledniček a splachovacích záchodů na naše území. Nic takového si diktovat nenecháme. I Najman je s námi!!!
Richard Šebesta
@tempter Ale vždyť i Amíci napadli Irák v roce 2003 bez mandátu OSN a dokonce proti názorů některých členů NATO (Francie a Německo). Povraždili tam tehdy na 66.000 civilistů. Já hodnotím fakta objektivně a u mne platí padni komu padni jestli je agresor Rusko, USA nebo Čína tak to řeknu. Ne jako ty a tobě podobni. Rus nesmí nic a NATO může všechno ! To je komunistická zvrácena morálka akorát v obráceném gardu jako to měli soudruzi !
tempter
@Richard Šebesta Tohle vždycky pobaví Kovaný kryptokomouš Šeba obviňuje druhé z komunismu Jasná ruská škola. My jsme vás napadli? Ne, ne to vy jste nás napadli! My, že jsme fašisti (komunisti...)? Ne, to vy jste fašisti a komunisti! My, že vraždíme na cizím území lidi_ Ne a ne a ne, to vy jste vraždili a beztak pořád vraždíte... Z pera poněkud duševně méně vyvinutého a zjevně nedostudovaného Šeby to zní opravdu komicky
Frantisek Najman
@tempter Za mne vám odpověděl jasně pan Šebesta.
sammartin
@Frantisek Najman
To není pan, ale soudruh. Rudá špína. Bolševik.
Milena Špačková
@tempter Moc výstižně jste to napsal... Ono ale při zarputilosti a hlavně při mentální úrovni těch exotů může hrozit nebezpečí, že Vás pojmou vážně! Tak můžeme jen doufat, že jim v jejich mozcích hustě popsaných azbukou zbylo přece jen malé místečko pro základní pochopení sarkasmu...🙄😁 Mějte se dobře!🤗
Miroslav Rys
Dementalitu proputinovských jedinců pochopit nelze. Viz ona pomatená fuchtle níže 😀😀
PEtr Tobes
@Miroslav Rys ne, je to tak. jsou na strane nepritele a bud jsou tak tupi, ze jim to vubec nedochazi, nebo jim to naopak dochazi...no a tim hur...jako to co putlerovy hordy predvadi na ukrajine je cire zlo, nasili, vrazdeni civilistu a nejen jich, obrovske materialni skody i skody na zivotnim prostredi atd atd...je to doslova apokalypsa, ale holt nekomu to impomuje, byt je to mimoradne zvracene, no a dalsi vec je, ze russak je to namirene i proti nam, coz nam dokazuji putlerovi poskoci a stekajici psi typu Medvedev, Solovjov a dalsi temer denne...co k tomu dodat, asi nic..
Milena Špačková
@Miroslav Rys Použil jste výstižné slovo o mentalitě proputinovských jedinců! Mně to nedalo a inspiroval jste mě k odpovědi té dámě,na kterou upozorňujete. Bohužel marno je zkoušet osvětu u těchto jedinců. Ale jeden pán (jinde) napsal: "Dělám osvětu tak, abych je nevyplašil. Nechci být ochuzen o jejich veselé myšlenkové pochody."😁 Moc hezký. Tak aspoň nějaký výsledek naše komentáře mají... Je moc příjemné, je to nadevše potkat mezi pomatenými jedinci spřízněnou duši, spřízněné duše.🤗
bella.
Cyril Höschl, věujte se radši psychiatrii.
Titul MUDr. nedává záruku světové orientaci a bylo by dobře, kdybyste, pane doktore, usiloval o výzkumy v oboru, které je ovšem nutno zaplatit, ale kvůli " zbědované Ukrajině " nemůžeme.Nemáme na to , ty miliardy nám chybí nejen ve výzkumu a zdravotnictví.
Neřekl jste nic nového, že jedinci se shlukují dle diagnóz,neb si rozumí a já bych doplnila i dle společenského žebříčku a svojí IQ.
Ukrajina je jiná mentalita, nepleťete sem Vaše úvahy.Ukrajina vzala přece útokem Evropu, jen co Zelenskyj začal boj místo aby chtěl mezinárodní pomoc vyjednávání míru a záruk , kdy Západ i on selhali v Minské dohodě.
Dle Vašeho algoritmu za 2 roky 8 mil. utečenců z UA svědčí tedy o tom, že na Ukrajině není svoboda .Nastínil jste tím, že Zelenský je diktrátor a já Vás potěším! Američané varovali před přijetím do NATO a do EU s tím, že není jasné, jaký režim na Ukrajině nstane po válce, neboť jeden diktátorský režim padl a jednání Zelenského se jeví jako diktátorské také. ( vyhledejte si názory expertů, mihly se v tisku, ale byly záhy smáznuté ).
Pane doktore, příště, než něco řeknete, poraďte se ! Logika Vám skřípe to.Tohle je přece konečně ten hon na Rusa , USA chytlo slinu, a nablblé zfanatizované Česko si postkomunisticky vhrnulo rukávy k lynči!
Hlavně kvůli Ukrajině, která s nimi nikdy nekamrádila a nyní si ne, že žádá, ale nárokuje pomoc a silně na nablblých Češích parazituje! Smetanu slízne Západ až dojde na obnovu Ukrajny a nám dorazí daší a další při slučování rodin.
Budete mít plnou ordinaci frustrovaných Čechů, ale ani jedno úká .
------------------------------------------------------ ----------------------
sammartin
@bella.
Nech se prohlédnout odborným lékařem v Bohnicích soudružko dezolátko. Je to vážné...
Baboon
@sammartin nejsem nadšená z mnoha z mnoha věcí, které se staly vecskoro 35 letech po revoluci. A nemám ráda nadávky jako třeba "dezolát". Není to chytré a ani nevystihuje podstatu věci. Měli bychom nazývat věci - slova a činy - pravými jmény. Tito lidé jsou totiž "úplně obyčejní" bývalí a stávající komunisti, případně jejich potomci. Věřím, že by se rádi vrátili do bratrské náruče Ruska. No, já jsem holt radši jedináček a proto říkám: "Před Ruskem nás chraň Pán Bůh a všichni svatí!"
bella.
@Baboon
......... a před Ukrajinou taky !
-----------------------------