Komentáře

Zpět na článek

Páral: Problémy rozpočtu trvají. Letošek má Stanjura asi v suchu, ale příští vládě nechá ještě hodně práce

11 komentářů

Avatar - Uživatel_5734171
Uživatel_5734171
@Pavel Nyklíček
covid spadl estébákovi z nebes. Všechno totiž nasvědčovalo finančnímu megaprůšvihu ještě před covidem, pak se prostě dalo všechno svést na pandemii a bylo vymalováno...
Avatar - Uživatel_5734171
Uživatel_5734171
Tato vláda by měla mít jednu ambici. Připravit tzv. Finanční ústavu. Tedy zákony, které by ÚSTAVNÍ SILOU znemožnili budoucím vládám sekat vysoké deficity. Lapidárně řečeno, vláda může utratit jen to, co vybere, zadlužit se může jen minimálně. Není to tak dávno, co se všechny politické strany včetně ANO dušovaly, že by takový zákon schválily. Ten zákon by pochopitelně dnes hnutí ANO neschválilo, ale o to nejde. Jde o to, aby ten zákon byl připraven. A až za rok Bureš vyhraje volby, tak mu nabídnout tichou podporu pro menšinový kabinet výměnou za schválení Finanční ústavy. Protože to je opravdu KLÍČOVÉ pro budoucnost země. Ono opravdu není složité vládnout, když mohou politici sekat 300 mld. deficity...
Pavel Nyklíček
@lug70
Jak píšete. 33 let je to stejné. Všechny už jsme vyzkoušeli a nikdo nám blahobyt nezjistil.
Já sám jsem se svým životem velmi spokojen a možná je to tím, že jsem na žádnou z porevolučnich vlád nespoléhal.
Jiní věřil, chodili k volbám a zase budou věřit a zase budou chodit k volbám.....jsou neúnavni a přitom véčně nespokojení. Čím to je?
Georg Waldman
Stanjuro, Stanjuro, co dneska ušetříš a vybereš na daních, to Babiš s ANO ukradne. Vyndej hlavu z rektálu a začni racionálně uvažovat. Jinak ta vaše slavná koalice půjde kam? No do prd*le.
Pavel Nyklíček
@Uživatel_5734171
Něco mi našeptáva, že Babiš se toho účastnit přímo nebude...
Sleduji ho již 12 let a pocity mě nikdy nezklamaly.
Uvidíme.
Český volič totiž neod­pouští­....his­torie se opakuje.
Pavel Nyklíček
@Saša Krach
Vláda má ještě velmi dlouhou dobu, rok a půl "prodat" své úspěchy.
To zvládne jeden člověk. Ty úspěchy tu jsou ve všech odvětvich. Stačí je prezentovat mezi prostý lid co sleduje Babiše na Tiktoku jak zápasí s otevíráním víčka od Coca Coly a tančící Alenku....
Saša Krach
Dobrá ekonomika země udrží u vlády stávající vládnoci stranu. Ale tato strana musí minimálně vytvořit podmínky ekonomického růstu....😝😂
Saša Krach
@Uživatel_5734171 Ovšem to si vymyslel geniální řešení ..A snad určitě budeme první země světa která bude svázaná a odolná proti různým otřesům které ji mohou zasáhnout a rozvrátit hospodářství. Zdravotnictví, chod státu a bůh ví co...A prachy na nápravu nebudou protože budeme mít zákon ....😂😂😂😂😂
Bože chlape....🥵🥵😝😂😂😂
Brzdi 🐃
Pavel Nyklíček
Pokud mohu hodnotit vládu minulou, tak mi zůstává v paměti pouze kovidový totální kolaps a neustálé hašteření trojkolky Hamáčka , Babiše a nesmrtelných komančů.
Paradoxem je, že vláda příští by mohla být opět i estebácká,. komunistická a dokonce motoristická....👌
Chybí jen Okamura a dva nejznámější imigranti japonec a slovák ve vládě.
To už bych se za čecháčky opravdu styděl...
Pavel Nyklíček
Nadpis článku se mohl klidně vydat před třemi roky....
Kémo, vem to cez kopirák....
lug70
Problém je vždycky vláda ODS už od 90 let. Za jejich vlád korupce, klientelismus, tunelování a další lumpárny jenom kvetly, o zadlužování státu ani nemluvě. To se dodnes nezměnilo. Lidi si za ta léta už mohli všimnout (a nevolit je), že vláda ODS znamená rozvrat a snižování životní úrovně většiny obyvatel, samozřejmě mimo kmotry, oigarchy, korporace. Ty díky vládě ODS vždy jen mlaskají a bohatnou. S vypuknutím války na Ukrajině tato zločinecká Fialova vláda organizovaného zločinu zjistila, že se státní peníze dají dobře odklonit a bezpečně vyprat na Ukrajině rovnou do vlastních a stranických kapes, ještě za souhlasného jásotu a podpory naivních lidí, myslících si, že se tím pomáhá Ukrajině. Takovou příležitost se napakovat na generace dopředu, bez rizika, že by se to někdy prozradilo, už Fialův gang nikdy mít nebude, tak jsou jak urvaní z řetězu. Oni moc dobře vědí, že ukradené peníze vyprané na Ukrajině již nikdo nikdy nedohledá.