Komentáře

Zpět na článek

Páral: Konec českého autolandu se blíží. Green deal drtí průmysl, bude se propouštět

16 komentářů

lug70
Bruselskými "elitami" plánovaná deindustrializace Evropy zářně pokračuje. Takže soudruzi "Hurááá" vstříc chudobě a ještě více Green dealu. To je všechno centrálně řízený záměr.
Richard Šebesta
Grenn deal drtí průmysl,bude se propouštět. Ursula ty nezaměstnané zaměstná,nebojte. To je ta správná komunistická politika !
kosmos kosmos
giorgio287 tak začni něco dělat dezošu 🤣👍
giorgio287
Asi by pomohlo nejdřív na týden zamknout EU budovy v Bruselu a vypnout elektřinu, teplo, vodu a zavřít kanalizaci. Pak poslat Palestince na nevěřící psy v europarlamentu a eurokomisi a všech úřadech. Hromadný pohřeb by byl určitě levnější, než zničení a zchudnutí Evropy grýndýlem. Eurosoudruh Síkela palestincům pošle naše prachy, aby měli zač nakoupit mačety, nože a samopaly, aby měli ekofašisty čím multikulturně obohatit. 🤣Takže to máme pořešený, Ivánku, kamaráde!
kosmos kosmos
@epr3 máš smůlu dezoši 😀 v průmyslu nedělám 👍a bacha ať tě kapitalista nevykopne a pak můžeš bečet u středule🤣
Avatar - Uživatel_5734171
Uživatel_5734171
@kosmos kosmos
středuli a hustou dvojku Maláčovou se Stropnickým...
Avatar - Uživatel_5734171
Uživatel_5734171
@Viliček
je to tak, tato země musí začít produkovat HODNOTY. Když koupím cihlu a desetkrát ji přeprodám, žádná nová hodnota tím nevznikla. A na tomto principu bohužel funguje většina současné ekonomiky...
Viliček
Problém neni, že stoupá nezaměstnanost. Máme přezaměstnanost. Problém je, že ubývá produktivních míst a erár bují.
Avatar - Uživatel_5734171
Uživatel_5734171
@Jan Bejšovec
prozradím ti tajemství, do Varů, Františkových i Mariánských lázní jezdí vlak. Dokonce tam staví i Pendolíno...))) A netuším, jakou hmotu by mělo vytvářet. Každopádně by bylo dobré si zjistit, kolik platí zahraniční klienti, to je čistý "export". A jsou to desítky miliard ročně. Turismus, lázeňství, zdravotní služby atd., to je obrovský potenciál. Rozhodně větší, než do budoucna automotive...
Jan Bejšovec
@Richard Šebesta Jasně, že je zaměstná. Budou šít duhové vlajky a maskáče pro těhotné...
Jan Bejšovec
@Uživatel_5734171 A díky komu jsou ta auta horší a horší?? Díky EU, která tlačí nesmysli, jako start/stop, pípaní při nezapnutém pásu, kontrolu rychlosti, atd, atd. Lázeňství nás nespasí, protože je to služba, která nevytváří hmotu. K čemu je mi možnost mít lázně, když se tam nemám čím dopravit. Na jedné straně pindáte o udržitelnosti, na druhé o turismu. Tyhle dvě věci jaksi nejdou dohromady
giorgio287
@kosmos kosmos
V blázinci se nepracuje. Chápu 🤣🤣🤣
Avatar - epr3
epr3
@kosmos kosmos Abys Středuli nevolal sám, až poletíš ze svého fleku. On to totiž není problém jen automotive, ale celého průmyslu Evropy, pro který jsou tu už příliš drahé suroviny a energie na to, aby byl světově konkurence schopný. Ale to je na tebe asi moc, co?
kosmos kosmos
Zavolejte středuli ta vás zachrání 🤣👍
Avatar - Uživatel_5734171
Uživatel_5734171
Tohle jsou zase takové klasické nesmysly automobilové lobby. Automotive byla nafouknutá bublina, pokud končí, je to jedině dobře. Auto má sloužit k přepravě lidí a zboží z bodu A do bodu B. Nemá sloužit jako motor ekonomiky. Je opravdu šílené kupovat si každých pět let nové auto. Měl jsem tři Octavie a každá další je horší. Nejlepší byla jedničková na benzín. Minimum elektroniky, naprostá spolehlivost. Pak jsem si koupil novou dvojkovou, tam už to bylo slabší. teď mám trojkovou z ročního operáku a další už nechci. Já opravdu nepotřebuji, aby mi počítač hlídal každý nesmysl. Pak stačí banální závada a auto je nepojízdné. Ve finále člověk zjistí, že půlku svého příjmu dává na koupi a provoz auta.
Jinými slovy, ekonomika musí jít jiným směrem a musí platit, že ten směr musí být především udržitelný. Tato země se musí víc orientovat na služby, terciální sféru a další odvětví. Turismus je třeba odvětví, které je schopno výpadky automotive nahradit. A zahraniční turisté jsou v podstatě totéž, co export. Stejně tak nejrůznější zdravotnické obory, lázeňství apod. Tam je obrovský potenciál. To jsou přesně ty vize, které této zemi chybí...
shoogy77
Dyť prej chybí 250 000 lidí v průmyslu?Tak to zas tak horký nebude ne?