Zprávy

Zpět na článek

Šlachta bude senátorem, křeslo obhájil i Drahoš. Poprvé senátní volby vyhrálo hnutí ANO

6 komentářů

Asatin
Vladni koalice ma v senatu jasnou vetsinu a taky ustavni vetsinu.Estebak jako vzdy, ma prd.
jerryx
Hilšer neuspěl s jasným programem- nahrabat si.
Avatar - Josef Crhonek
Josef Crhonek
ANO je jednička a to samé bude u voleb v roce 2025....kdy bude konečně konec prolhaného Fialy a jeho demoliční party...😡🥶😡
Petr Minář
@Josef Crhonek Nevíš, koblihu, kdy a kde tvůj pán, estébák Bureš, jak před volbami sliboval, začne vracet po tomto dalším vítězství lidem, co jim asociální Fiala ukradl? Díky za zprávu.
Petr Minář
Připadám si jako mezi blbci. Strany vládní koalice získaly 15 křesel, ANO 8 (slovy osm) a tím VYHRÁLO volby... Pokud to tu nepíše jako placenou reklamu na ANO nějaký Agrofertem placený novinový šmok, tak se zde už tragicky projevuje v praxi zanedbávání výuky matematiky v našem školství.
Avatar - Uživatel_5734171
Uživatel_5734171
@Petr Minář
Čistě statisticky ANO ty volby vyhrálo, ale jinak dostalo v senátních volbách nakládačku, což není překvapení. "Problém" té statistiky je, že nemají kam zařadit senátory, co kandidovali s podporou více stran. Takže ODS získala samostatně 2 mandáty, ale šest dalších kandidovalo s jejich podporou, Totéž STAN... Takže ANO získalo 8 mandátů plus jeden mandát "jejich" Šlachta a zbylých 18 mandátů získali kandidáti s podporou vládních stran. Vysloveně nezávislý tam v podstatě není nikdo, na druhou stranu jsou to většinou výrazné osobnosti, které rozhodně nebudou loutkami stranických sekretariátů. Já jsem spokojen. A hlavně mám radost z toho, že Urválková dostala brutální nakládačku, podobně jako všichni kandidáti, které osobně podporovala Schillerová. Její podpora funguje jako polibek smrti...