Zprávy

Zpět na článek

Šlachta bude senátorem, křeslo obhájil i Drahoš. Poprvé senátní volby vyhrálo hnutí ANO

7 komentářů

Avatar - Uživatel_5734171
Uživatel_5734171
@Petr Minář
Čistě statisticky ANO ty volby vyhrálo, ale jinak dostalo v senátních volbách nakládačku, což není překvapení. "Problém" té statistiky je, že nemají kam zařadit senátory, co kandidovali s podporou více stran. Takže ODS získala samostatně 2 mandáty, ale šest dalších kandidovalo s jejich podporou, Totéž STAN... Takže ANO získalo 8 mandátů plus jeden mandát "jejich" Šlachta a zbylých 18 mandátů získali kandidáti s podporou vládních stran. Vysloveně nezávislý tam v podstatě není nikdo, na druhou stranu jsou to většinou výrazné osobnosti, které rozhodně nebudou loutkami stranických sekretariátů. Já jsem spokojen. A hlavně mám radost z toho, že Urválková dostala brutální nakládačku, podobně jako všichni kandidáti, které osobně podporovala Schillerová. Její podpora funguje jako polibek smrti...
jerryx
Hilšer neuspěl s jasným programem- nahrabat si.
Petr Minář
Připadám si jako mezi blbci. Strany vládní koalice získaly 15 křesel, ANO 8 (slovy osm) a tím VYHRÁLO volby... Pokud to tu nepíše jako placenou reklamu na ANO nějaký Agrofertem placený novinový šmok, tak se zde už tragicky projevuje v praxi zanedbávání výuky matematiky v našem školství.
Petr Minář
@Josef Crhonek Nevíš, koblihu, kdy a kde tvůj pán, estébák Bureš, jak před volbami sliboval, začne vracet po tomto dalším vítězství lidem, co jim asociální Fiala ukradl? Díky za zprávu.
MAN5
Fízl senátorem 😡
Asatin
Vladni koalice ma v senatu jasnou vetsinu a taky ustavni vetsinu.Estebak jako vzdy, ma prd.
Avatar - Josef Crhonek
Josef Crhonek
ANO je jednička a to samé bude u voleb v roce 2025....kdy bude konečně konec prolhaného Fialy a jeho demoliční party...😡🥶😡