Padni komu padni

Zpět na článek

Zvýšení platů politiků? Katastrofa a dárek Babišovi. Maláčová chce být rudou princeznou

14 komentářů

jerryx
@Uživatel_5734171 Nemyslel jsem poslance, spíš třeba ministry a to jen některé ( Válek, Kupka), takový Dvořák třeba nedělá nic. Senátoři se rozhodně nepředřou a poslanci jak kdo. Že Havlíček a Schillerová stráví víkend žvaněním, je jejich volba.
Avatar - našinec
našinec
Fialovi doma brečí hladové děti a ti zlí Češi mu nechtějí dopřát, aby je nakrmil. To budoucí ukrajinští a zahraniční voliči jsou nadějí pro něho a jeho děti. 😣
Avatar - Uživatel_5734171
Uživatel_5734171
ještě jedna poznámka k těm platům. pokud politici říkají, že by se jejich plat neměl zvyšovat ani o inflaci, tak vlastně přiznávají, že si ty peníze nezaslouží a že jsou přepláceni. Což je u většiny politiků smutná pravda... A pokud by chtěli opravdu ušetřit eráru peníze, stačilo by snížit počet poslanců na polovinu, respektive na 101 zákonodárců.aby se vyloučila patová situace. Stejně drtivá většina poslanců je tam jen do počtu a hlasují podle toho, jak jim dirigent z každé strany ukáže. Když se náhodou splete, tak zpochybní hlasování a hlasuje se znovu...
Avatar - Uživatel_5734171
Uživatel_5734171
@jerryx
poslanec nemá volné víkendy a musí být stále dostupný? Nepleteš si to třeba s hasiči? Že Schillerová nevynechá jedinou příležitost být neustále v televizi a že Havlíček opruzuje 18 hodin denně po celé republice opravdu není jejich povinnost zákonodárce...))) A zákonodárce je VOLENÁ POZICE, neboli je jen a pouze na voličích, aby tu práci po čtyřech či šesti letech zhodnotili a politika zvolili či nezvolili. A já respektuji i to, že lidé opakovaně volí kreatury typu Jermanová a spol. Sice to nechápu, ale respektuji...
jerryx
@Uživatel_5734171 Tak samozřejmě u někoho, kdo nemá ani volné víkendy a stále musí být dostupný, to moc není. Ale co taková paní Pekarová nebo pan Vystrčil? Kdybychom je neměli, vůbec nic by se nestalo. Jenom to, že by nikdo nevyjídal naivní tchajwanské hostitele.
giorgio287
Imbecilní fialenko to dělá moc dobře. Tímhle tempem nebude v příštím parlamentu z pětigangu ani kus.
jerryx
@Saša Krach Zeman tady napáchal spoustu škod, ale tohle svědčí o tom, že ti současní už dobročinnost a skromnost ani nepředstírají. Ale je fakt, že jsem si myslel, že Fiala, Jurečka a prezident mě už nemůžou ničím překvapit. A stalo se.😁
jerryx
@reproman Babiš se obklopuje lidmi, co jsou ochotni ho poslouchat. Já jsem ale havlista, když jsem byl jednou na výročí jeho úmrtí, byla tam promítnuta typická fotka, VH se zájmem poslouchá ve společnosti asi 8 lidí. Tohle dnešním politikům chybí, tiše sedět a poslechnout si taky jiné názory.
Avatar - Uživatel_5734171
Uživatel_5734171
platy politiků je takový standardní populistický evergreen. Koblihová tlupa a Pitomio budou teď na tu notečku hrát do alelujá, ale až to projde, tak si ty peníze pochopitelně nechají. Přitom nikdo jim nebrání, aby to navýšení poslali zpátky do státního rozpočtu. Osobně bych jednou provždy navázal plat politiků na nějaký nezpochybnitelný údaj a valorizaci bych dal jako automat, podobně jako je tomu u důchodů. Dejme tomu čtyřnásobek průměrné mzdy v privátní sféře, což je hodnota, kterou politici nemohou ovlivnit přímo, jen nepřímo svojí činností. A zrušil bych všechny náhrady, které jsou skrytým platem. Oficiálně má poslanec plat kolem 90 tisíc, což nevypadá nijak dramaticky, ale se všemi těmi příplatky a náhradami je to skoro dvojnásobek. Takže každému poslanci dát dejme tomu 200 tisíc a šlus. Asistenta ať si platí ze svého, kancelář ať si platí ze svého nebo využívá stranickou atd. Maximálně bych jim dal ještě vlak a MHD zadarmo, ale služební auto už ne, ani služební telefon... Strany dostávají z eráru peníze za mandáty a za hlasy, ať platí tyto náklady ony. Štve mě, že tohle jednoduché a přehledné řešení nikdo není schopen přijmout. Nicméně chápu, proč tomu tak je. Prostě proto, že pro každou opozici je to téma a snadné politické body... A otázka je pořád stejná: když ti to Schillerová (Havlíčku) vadí, vrátíš to navýšení do rozpočtu? Ukážeš výpis z účtu, kde každý měsíc coby místopředseda sněmovny posíláš eráru zpátky 25 tisíc?
Ivan Hrozný
Jana Maláčová je novou šéfkou SOCDEM, kterou zřejmě chystá na spolupráci s Kateřinou Konečnou.
Toto je věta z Vašeho textu. Nemá být za čárkou, která se ....?
Děkuji
reproman
@jerryx Já se neobklopuju a taky žiju.
A ani mě nehne obklopovat někoho druhého.
À propos, kým se obklopuje třeba Babiš?
Saša Krach
A jak to dopadne...snížíme to 14procent na 7procent...A hlupáci budou jásat....😂😂🐂🐂
Jo jo máte to co si zasloužíte.
Saša Krach
@jerryx Zeman dával půlku platů na dobročinnost...10 let.
jerryx
Jak to říkal Zeman? ,, Chytrý člověk se obklopuje chytřejšími a hloupý člověk ještě hloupějšími." Když pomineme , že se Zeman sám obklopil Mynářem a Nejedlým, tak to na Fialovu vládu sedí.