Komentáře

Zpět na článek

Hlavně nic neměnit! Zavést nějaké regulační poplatky ve zdravotnictví je pro politiky absolutně nemyslitelné

1 komentář

Avatar - Uživatel_5734171
Uživatel_5734171
Jsem čistokrevný pravičák. Nicméně jsem smířený s tím, že nás je v populaci tak do deseti procent, víc ne. Všechny strany, které se deklarují jako pravicové (ODS, TOP09, STAN), jsou buď středové, nebo nalevo od středu. Takže já bych zavedl nejen spoluúčast ve zdravotnictví, ale třeba i školné na VŠ. Nicméně jsem smířen s tím, že to nikdy neprojde. Kvůli školnému jsou u nás lidé schopni jít na barikády a největšími odpůrci školného jsou prosťáčci, jejichž dítě s bídou vychodí základku a kteří ze svých daní platí vzdělání advokáta a notáře, který je pak zaživa stáhne z kůže a účtuje jim 2 tisíce za každou započatou půlhodinu. Školné funguje v celém civilizovaném světě a v první stovce nejlepších škol na světě budou patrně jen vysoké školy, kde je školné. Lomonosovu univerzitu či Vysokou školu J.E.Purkyně bychom tam hledali marně. Každopádně řešením je to, aby zdravotnictví fungovalo na POJISTNÉM PRINCIPU, když už se to jmenuje zdravotní pojištění a ne na principu daně. Ale i to je naivní fikce, to rovnostářství máme zjevně v genech a většina lidí si přeje, abychom měli všichni stejný pšouk... Ostatně socani kdysi vyhráli volby nejen s tím, že zruší zdravotnické poplatky, ale i že zrušili nadstandard... Načež jejich politik Ludvík, ředitel Motola, vybíral výpalné za nadstandardy od "kulichů". A ministryně Buzková nebo premiér a prezident Zeman, velcí odpůrci školného, nechali studovat svoje děti na drahých soukromých školách...