Never more šťourání v hollywoodských produkcích a produktech, zvlášť kvůli úzkoprsosti
Třeba v Japonsku teď z Oppenheiera úplně radost nemají: film o strůjci atomové bomby běží v kinech během výročí jejího svržení na Hirošimu a Nagasaki. Ale v Indii spektákl Christophera Nolana řeší z úplně banálních důvodů... Pak se na sebe coby novináři mrzíme kvůli tomu, že jsme skočili na lep píárku seriálu Idol. A zase jednou taky řádil smrťák.
Jan Škoda: My novináři někdy zbytečně přeháníme. Před pár týdny jsme třeba psali o tom, že minisérie Idol bude provokovat, čeřit kontroverze, vyvolávat diskuse. To se ale podařilo tak maximálně první epizodě této satiry na zábavní průmysl, na jehož pokrytectví měli tvůrci v čele s režisérem Samem Levinsonem pifku. Zbylé díly byly tak nijaké, nesoustředěné a nezajímavé, že z příslibu nejbouřlivější show léta nezůstalo vůbec nic. Abychom byli přesní – na trhák nás lákali i samotní filmaři. Jako novináři jsme jim na to ale neměli skočit automaticky.
Kateřina Kadlecová: V minulém týdnu zemřela Sinéad O’Connor, muzikantka, jež mě provázela třiceti lety života; hodně mě ovlivnila, nikdy mě nezklamala. Umřel taky prozaik Václav Kahuda, obrovitá osobnost, fantastický (a ustavičný) vypravěč, mistr stylistiky, pomyslný majitel ceny Beautiful Sex in Fiction Award. Smrťáku, tos přehnal. Dej si na čas pauzu.
Vojtěch Rynda: Před dvěma týdny jsme se tu podivovali, jaké to významy četli ve filmu Barbie ve Vietnamu, a teď se absurdní negativní reakce z jižní Asie dočkala i druhá část „Barbenheimera“, tedy dvojice kinohitů premiérovaných bok po boku 20. července. V Indii se na snímku Oppenheimer nepozdává fakt, že titulní strůjce jaderné pumy předčítá z Bhagavadgíty během sexuální scény. Podle některých členů vládní nacionalistické Indické lidové strany jde o „přímý útok na náboženské přesvědčení miliardy tolerantních hinduistů“, možný projev „rozsáhlého spiknutí protihinduistických sil“ a tak dále. Děkujeme za názor a posíláme Kámasútru v originále.