Krvavé desetiletí: Porevoluční české podsvětí bylo v porovnání s dnešním dost primitivní
Během 90. let minulého století bylo u nás zavražděno přes dva tisíce devět set lidí. V následujícím desetiletí to bylo už o třetinu méně. Této době se věnuje i nový seriál České televize Devadesátky.
Synonymem takzvaných devadesátek jsou brutální vraždy (i na ulici za bílého dne), miliardové podvody, veksláčtí mafiáni napojení na policii i politiky a chvástající se bezostyšně svým vlivem a bohatstvím na veřejnosti.
František Mrázek, Antonín Běla, Berdychův gang, orlické vraždy, Ivan Jonák, Viktor Kožený, Radovan Krejčíř…
Každý, jemuž bylo v devadesátých letech aspoň patnáct, věděl, o koho jde. Nešlo tomu uniknout. Zprávám o přestřelkách, mrtvých, výbuších, luxusních autech a domech, zlatem ověšených „nových“ úspěšných a vlivných milionářích, jejich výstavních (a patřičně nevkusných, až vulgárních) společnicích a milenkách, o jejich přátelstvích s politiky, ale hlavně s celebritami především z vod popmusic, jež přetekla samospádem na kolotočářských melodiích Michala Davida a Karla Gotta přes samet revoluce do euforických, divokých a svobodných let hledání nového směru bytí, žití a pro mnohé i přežití.
Mrtvoly, kam se podíváš
Devadesátky byly nový začátek. Pro celou společnost, logicky i pro zločince. A většina začátků je překotných. Často ti nejnedočkavější a ti, kdo mají pocit, že mají „natrénováno“, přepálí start. Najednou, téměř ze dne na den, tu byly neomezené možnosti s téměř nekonečnými obzory. Zdálo se, že růst lze donekonečna.
Tento článek je součástí balíčku PREMIUM.
Odemkněte si exkluzivní obsah a videa!