Australská laboratoř pěstuje koronavirus. Chce zjistit, jak moc je nebezpečný pro člověka
Australská Virus Identification Laboratory se stala první institucí svého typu mimo Čínu, která pěstuje koronavirus 2019-nCoV ze vzorků získaných od pacienta. Tato činnost prý „poskytne odborným mezinárodním laboratořím zásadní informace, které pomohou v boji proti viru“.
„Jde o významný průlom, protože to umožní virus podrobně zkoumat a diagnostikovat a to v globálním měřítku,“ uvedl šéf Virus Identification Laboratory Julian Druce ve svém prohlášení.
Druce rovněž připomněl, že Čína sice uvolnila genomovou sekvenci 2019-nCoV, ale mít k dispozici skutečný virus je mnohem lepší. „Nyní můžeme validovat a verifikovat všechny testovací metody a porovnat jejich senzitivitu a specifičnost – z hlediska diagnostiky to změní hru,“ vysvětlil.
Počet nakažených v pevninské Číně mezitím vystoupal na cca 6000 a počet obětí na 132.
Pojem koronavirus se používá jakožto souhrnné označení pro čtyři rody virů z podčeledi Coronavirinae: Alphacoronavirus, Betacoronavirus, Gammacoronavirus a Deltacoronavirus. Tyto obalené RNA viry byly původně známy pouze coby původci infekcí u zvířat (ptáků a savců). Během šedesátých let 20. století však vyšlo najevo, že způsobují nemoci také u lidí.
Pokračujte ve čtení zde >>>