Reprezentační útočník Jakub Flek otáčí duel s Dány ve prospěch Česka Zdroj: ČTK / Šimánek Vít

Český útočník Ondřej Palát v zápase proti Dánsku
Dánští hokejisté oslavují gól z přesilové hry proti Čechům
Čeští hokejisté se radují z gólu obránce Jana Rutty (vpravo)
Český obránce Jan Rutta (vpravo) slaví vyrovnávací gól se spoluhráči
9
Fotogalerie

Česko vs. Dánsko 7:4: Českým hráčům se povedla poslední třetina a rychlé góly za sebou

Po prohře se Švýcary v nájezdech si bude národní tým chtít spravit chuť. Dánsko je ale velmi houževnatý protivník a rozhodně by ho svěřenci Radima Rulíka neměli podcenit. Seveřané zatím vyhráli vysoko 5:1 nad Rakouskem, stejným skóre ale prohráli s Kanadou a z utkání s Norskem vyšli dokonce bez vstřeleného gólu. V rámci boje o udržení, tak chtějí alespoň o bod oloupit právě Čechy. Čtvrtý zápas české hokejové reprezentace na MS glosují živě Martin Bartkovský a Jan Studnička.

Online přenos

Martin Bartkovský
15. května 2024 · 16:39

Další Faul Dánů, Čechy čekají skoro dvě minuty přesilovky 5 na 3.

15. května 2024 · 16:40

Russell zlomil hokejku, brání teď jen dva Dánové.

15. května 2024 · 16:41

Kubalík a Palát v šanci, ale puk klouže ze třetiny pryč.

Kubalíkovi prostě nic nejde.

15. května 2024 · 16:42

Krejčík výborně vystřelil po bídných čtyřech Kubalíkových pokusech. Je mi elitního českého útočníka líto. V minulých letech opora týmu a sniper, letos pokazí na co sáhne. Šampionát blbec, no.

15. května 2024 · 16:44

Do konce zbývají jen 4 minuty, tohle byla snad nejrychlejší třetina na MS...

Přesilovka 5 na 3 tragická, přišly 4 střely na bránu. Tři od Kubelíka a jedna od Krejčíka. To je zas bilance...

15. května 2024 · 16:45

Kubalík zkazil další šanci...

15. května 2024 · 16:46

Opět náročný zápas pro českého brankáře. Snad 15 minut na něj nešla střela. Tohle se tak těžko chyta...

Jan Studnička

5 věcí, díky nimž by byl hokej ještě zábavnější sport

1. místo trapných chráničů plnou plátovou středověkou zbroj
  2. puk může v jakoukoli chvíli nepředvídatelně explodovat
  3. protože jsou všichni na ledě vrcholoví sportovci, stálo by za to přihodit pro srovnání na led dva obyčejné spoluobčany, abychom si uvědomili, jak rychle se ti lidé ve skutečnosti pohybují
  4. živý tygr
  5. alternativní komentátoři... takhle z hlavy mě napadá kupříkladu médium a duch Dana Nekonečného
15. května 2024 · 16:47

Kempný fauluje a početní výhodu si vyzkouší i Dánové.

15. května 2024 · 16:49

Gól a Dánsko vede 1:0. Tolik k tomu, jak bude tento zápas jasný. Po necelé minutě vyšla přesilovka, byla to cca 3. střela na bránu.

15. května 2024 · 16:50

To zas jako klobouček, vypadá to, že Dánům se podaří udělat z poněkud letargického přenosu poměrně zajímavé odpoledne.

Lauridsen natlačil Tomáška do brány a oba se teď rvou u mantinelu. Třetina za chvilku končí.

15. května 2024 · 16:52

Na násilí došlo poměrně rychle. Myslím, že proto je hokej tak populární sport.

15. května 2024 · 16:54

Góóóóóól. Rutta nahodil puk na branku a 8 vteřin před koncem to nějak propadlo dánskému brankáři. Ani ne nijak prudká střela, ale na to se historie neptá. Stav 1:1

První třetina končí, tohle byl opravdu gól tzv. do kuchyně.

Sedm sekund před koncem první třetiny Češi srovnávají na 1:1. Lidé jásají. Hlavně, že když já jsem po třetině pracovního dne přesně tam, kde jsem začal, tak je to problém.

15. května 2024 · 16:56

Já myslím, že když někdo dá gól, měl by si vysloužit to privilegium, že nemusí během pauzy odpovídat na generické dotazy.

15. května 2024 · 16:57

Parádní reklama na kotle, namluvil ji dabér SYlvestra Stalloneho Pavel Rímský. Představil jsem si Ramba, jak mu doma neteče teplá a je zoufalý. No nic, Reklamy jsou u konce a je tu studio.